• 12 Ekim 2018, Cuma 11:19

Papaz Brunson, duruşma öncesi evinden alındı

TERÖR ÖRGÜTLERİ FETÖ VE PKK ADINA SUÇ İŞLEDİĞİ VE CASUSLUK İDDİALARIYLA İZMİR’DE EV HAPSİNDE TUTULAN ABD’Lİ PAPAZ BRUNSON, 4. KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKMAK İÇİN EV HAPSİNDE TUTULDUĞU DAİRESİNDEN ALINARAK ALİAĞA CEZA İNFAZ KURUMLARI KAMPÜSÜ'NE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ EŞLİĞİNDE GÖTÜRÜLDÜ.

Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk iddialarıyla İzmir’de ev hapsinde tutulan ABD’li papaz Brunson, 4. kez hakim karşısına çıkmak için ev hapsinde tutulduğu dairesinden alınarak Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde götürüldü.

ABD ve Türkiye arasında krize neden olan papaz Andrew Craig Brunson, bugün Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde 4. kez hakim karşısına çıkacak. 25 Temmuz 2018 tarihinden bu yana ev hapsinde tutulduğu dairesinde cezasını çeken ABD’li rahip, duruşma öncesi saat 05.30 sıralarında İzmir’deki evinden yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde bir araçla alındı. Brunson’ın çıkışı sırasında çevrede kuş uçurtulmazken, yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti. Rahip Brunson, daha sonra özel harekat polislerinin de bulunduğu çok sayıda polis aracıyla Aliağa ilçesindeki Şakran Cezaevi İnfaz Kurumu Kampüsü’ne götürüldü. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış