• 12 Mart 2018, Pazartesi 13:28

Aliağalı minikler eğlenmeye devam ediyor

ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİ KAPSAMINDA ÇOCUKLARA YÖNELİK HAZIRLANAN ‘HAYDİ ÇOCUKLAR ŞENLİĞE’ ETKİNLİKLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. ÇOCUKLARA KEYİFLİ HAFTA SONU YAŞATAN ETKİNLİKLERDE BU HAFTA ‘İYİLİK AĞACI’ İSİMLİ TİYATRO OYUNU MİNİKLER İÇİN SAHNELENDİ. YOĞUN İLGİ GÖREN ETKİNLİKLER MİNİKLERE EĞLENCE DOLU SAATLER YAŞATTI.

Aliağa Belediyesi’nin kültür sanat faaliyetleri kapsamında çocuklara yönelik hazırlanan ‘Haydi Çocuklar Şenliğe’ etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Çocuklara keyifli hafta sonu yaşatan etkinliklerde bu hafta ‘İyilik Ağacı’ isimli tiyatro oyunu minikler için sahnelendi. Yoğun ilgi gören etkinlikler miniklere eğlence dolu saatler yaşattı.

Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanında dev şişme çadırda gerçekleştirilen etkinliklerde Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile Uygur Tiyatrosunun sahneye koyduğu ‘İyilik Ağacı’ adlı müzikli, danslı, iletişim ve empati üzerine kurgulu çocuk oyunu Aliağalı miniklerle buluştu. İkişer seans halinde ücretsiz olarak gösterime sunulan oyun çocukları kahkahaya boğdu. Yazar ve yönetmenliği Suha Uygur’a ait oyun minik izleyicisinden tam not aldı.

Hafta sonunun tadını aileleriyle birlikte Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanında keyifli saatler yaşayarak geçiren minikler tiyatronun ardından kendileri için hazırlanan sihirbaz, animasyon, palyaço gösterileri ve yüz boyama aktiviteleriyle de doyasıya eğlendi. Etkinlikler sırasında miniklere süt, kek, pamuk helva ve patlamış mısır ikramı yapılırken büyükler için de çay ikramı yapıldı. Şenlik havasında geçen programda çocuklarla yakından ilgilenen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da çocukların mutluluğuna ortak oldu. Programda ailelerle bol bol sohbet eden Başkan Serkan Acar, çocukların fotoğraf isteklerini de geri çevirmedi. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Çok bulutlu
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı