• 13 Kasım 2017, Pazartesi 13:41

İzmirli gençler Ata’nın huzuruna çıktı

İZMİR'DE ALİAĞA BELEDİYESİ, BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ÖLÜMÜNÜN 79’UNCU YIL DÖNÜMÜNDE 600 GENCİ ANITKABİR’E GÖTÜRDÜ. ANITKABİR ZİYARETİNDE GENÇLERE EŞLİK EDEN ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR, ANITKABİR'DE DÜZENLENEN ÖZEL TÖRENDE MOZOLEYE ÇİÇEK BIRAKTI.

İzmir’de Aliağa Belediyesi, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yıl dönümünde 600 genci Anıtkabir’e götürdü. Anıtkabir ziyaretinde gençlere eşlik eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Anıtkabir’de düzenlenen özel törende mozoleye çiçek bıraktı.

Aliağa Belediyesi ve Aliağa Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliğiyle, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yıl dönümü nedeniyle 600 genç için Anıtkabir’e gezi düzenlendi. Düzenlenen organizasyonda gençler, gece 11’den itibaren hareket noktası olan Cumhuriyet Meydanını doldurmaya başladı. Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle alanı dolduran 600 genç, gece 12:00’de 13 otobüsle, ’Atamızın yolundayız’ sloganıyla yola çıktı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıkmak için büyük bir heyecan yaşayan kafile, sabahın erken saatlerinde Anıtkabir’e ulaştı. Burada Aliağa kafilesini Türk Boyları Konfederasyon Genel Başkanı Durhasan Koca ve Ankara Yörük Türkmen İl Beyi Musa Hançer karşıladı. Anıtkabir’e giriş yapan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve beraberindeki gençler, ellerindeki Türk bayrakları ve dev Atatürk posteriyle Ata’nın huzuruna geldi. Gençler burada zaman zaman duygusal anlar yaşarken, Başkan Serkan Acar düzenlenen özel törenle mozoleye çiçek bıraktı. Mozoleye çiçek bırakılmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu ve Başkan Serkan Acar ile beraberindeki gençler Anıtkabir’de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anıtkabir ziyaretinin ardından, Türk siyasi tarihinde önemli bir yeri olan ve bugün Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet veren İkinci TBMM binası gezildi. Başkan Serkan Acar, müze içerisinde bulunan genel kurul toplantı salonu ve diğer bölümleri ilgiyle inceledi.

Öte yandan, ziyaret süresince gençlerin sabah, öğle ve akşam yemekleri Aliağa Belediyesi tarafından karşılandı. Günübirlik yapılan ziyarette gece yarısı İzmir’e dönen gençler, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftasında Anıtkabir ziyareti düzenleyen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür etti. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 12 Açık
Yarın: 28/12 Güneşli