• 13 Kasım 2017, Pazartesi 13:45

Minikler el izleri ile Atatürk portresi yaptı

İZMİR'İN ÇEŞME İLÇESİNDE, YAHYA KERİM ONART MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ, MİNİK ELLERİNİN İZLERİYLE ATATÜRK PORTRESİ YAPTILAR.

İzmir’in Çeşme ilçesinde, Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anaokulu öğrencileri, minik ellerinin izleriyle Atatürk portresi yaptı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası nedeniyle Çeşme’deki bütün okullarda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinliklerin en anlamlılarından birisi de Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anaokulu öğrencileri tarafından yapıldı. Anaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin yardımıyla minik ellerinin izlerini Atatürk portresine dönüştürdü.

Minik öğrencilerin el izleriyle yaptıkları Atatürk portresi okulda ilgi odağı oldu. Çocukların aileleri de, el izleriyle yapılan Atatürk portresi karşısında duygu dolu anlar yaşadı. Aileler, duygularını şöyle dile getirdiler:

"Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ’yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ dediği değerli öğretmenlerimizin ve Ata’mızın minik emanetçileri olan çocuklarımızın, minik elleriyle oluşturduğu Mustafa Kemal Atatürk portresi karşısında duygulanmamak elde değil. Minik eller ne de güzel, ne de anlamlı şeyler yapabiliyor. Doğruluğa, dürüstlüğe ve Atatürk’ün ilkelerine ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu anlamlı anma törenini yapan öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyor, tebriklerimizi iletiyoruz." (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
22 / 14 Parçalı bulutlu
Yarın: 18/12 Gökgürültülü sağanak yağış