• 15 Ekim 2018, Pazartesi 17:41

Çocuklardan sokak hayvanları için destek

ALİAĞA İLÇESİNDE ÖĞRENCİLER; KİTAP, ELBİSE, BERE, ATKI, OYUNCAK GİBİ ÇEŞİTLİ ÜRÜNLERİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN AÇTIĞI STANTTA SATIŞA SUNDU. ALİAĞA CUMHURİYET İLKOKULU 4-B SINIF ÖĞRETMENİ FELEK ÖZEL İLE ÖĞRENCİLERİ, YİNE 4-E SINIF ÖĞRETMENİ BERNA GÜRLER VE ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN AÇILAN STATTA, SOKAK HAYVANLARINA YÖNELİK ŞİDDET İLE HAYVANLARIN KORUNMASINA YÖNELİK BİLİNCE DİKKAT ÇEKİLDİ.

İzmir’in Aliağa içesinde öğrenciler, ilçe pazar yerinde sokak hayvanları yararına stant açtı.

Aliağa ilçesinde öğrenciler; kitap, elbise, bere, atkı, oyuncak gibi çeşitli ürünleri sokak hayvanları için açtığı stantta satışa sundu. Aliağa Cumhuriyet ilkokulu 4-B Sınıf öğretmeni Felek Özel ile öğrencileri, yine 4-E Sınıf öğretmeni Berna Gürler ve öğrencileri tarafından açılan statta, sokak hayvanlarına yönelik şiddet ile hayvanların korunmasına yönelik bilince dikkat çekildi.

İlçe pazarın farklı noktalarındaki ürünlerin satıldığı stantlar ilgi gördü. Vatandaşlar, bu durum karşısında minikleri takdir etti. Öğretmen Berna Gürler, son zamanlarda sosyal medyada çıkan hayvanlara karşı şiddetten dolayı öğrencilerle birlikte farkındalık oluşturmak amacıyla bir proje gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Pazarda çocuklarımızın el emeği ürünlerini satmaya karar verdik. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlık göstereceğini inanıyorum" dedi. Sınıf Öğretmeni Felek Özel ise her yıl öğrencileri ile sosyal farkındalık projesi hazırladıklarını, bu yıl ise sokak hayvanlarına karşı artan şiddette karsı sokak hayvanlarına yararına sosyal bir proje hazırladıklarını ve stant açtıklarını kaydetti. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.