• 17 Mart 2018, Cumartesi 12:51

Tarihi Beyler Konağı’nda ilk ders yapıldı

DENİZLİ BULDAN BELEDİYESİ TARAFINDAN RESTORE EDİLEREK PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (PAÜ) BULDAN MESLEK YÜKSEKOKULU'NA TAHSİS EDİLEN 150 YILLIK TARİHİ BEYLER KONAĞI’NDA İLK DERS YAPILDI.

Denizli Buldan Belediyesi tarafından restore edilerek Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Buldan Meslek Yüksekokulu’na tahsis edilen 150 yıllık tarihi Beyler Konağı’nda ilk ders yapıldı.

 

Yaklaşık 6 yıl önce Buldan Belediyesi tarafından satın alınarak restore ettirilen tarihi Beyler Konağı, geçtiğimiz yıl Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksekokulu’na tahsis edilmişti. Buldan’ın Yeşildere Mahallesinde bulunan tarihi konak, PAÜ Buldan Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama bölümü tarafından müze ve eğitim amaçlı kullanılmak üzere iç düzenlemesi yapıldı. Tarihi konakta, Mimarlık ve Şehir Planlama bölümü öğrencileri, Öğretim Görevlisi Gamze Şayın eşliğinde Rölöve ve Restorasyon dersini işledi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’da konağı restore ettikten sonra nasıl kullanacakları konusunda uzun uzun düşündüklerini belirterek, en sonunda en doğru kararı verip, konağı Buldan Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümüne tahsisini gerçekleştirdiklerini söyledi. Gülbay, “öğrencilerin bu konakta ders görmeye başlamasıyla bölgenin de canlanacağını düşündük. Umuyorum, Buldan’ın eskiden merkezi olan bu bölge gene eskisi gibi cıvıl cıvıl bir hale gelecek” dedi. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/2 Aralıklı gökgürültülü yağış