• 4 Ekim 2017, Çarşamba 12:07

"Hayal kurmaktan kaçınmayın"

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İNCİRLİOVA KAMPÜS EDEBİYAT ZÜMRESİNİN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU 'YAZAR ETKİNLİĞİNDE’ ÜNLÜ YAZAR BUKET UZUNER’İ AĞIRLADI.

Bahçeşehir Koleji İncirliova Kampüs Edebiyat Zümresinin düzenlemiş olduğu ’Yazar Etkinliğinde’ ünlü yazar Buket Uzuner’i ağırladı. Öğrencilerle güzel bir söyleşi gerçekleştiren Yazar Buket Uzuner, “Hayal kurabilen tek canlı insandır. Her şey ‘Ya olsaydı’ diye başlar. Hayal kurmaktan kaçınmayın” dedi.

Bahçeşehir Koleji Kemer Kampüsü Ortaokul öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleşen etkinlik, konferans salonunda düzenlenen söyleşiyle başladı. Yazar Buket Uzuner söyleşide, kitapların insan dünyasındaki etkisinden bahsederek öğrencileri yönlendirici tarzda eğitici ve öğretici öğütlerde bulundu. Zaman zaman velilere de seslenen Uzuner, “Ülkemizde çocuk sevgisi ile çok sıkıntı var. Maalesef 12-13 yaşına kadar çocuklarımızı bıcı bıcı yaparak seviyoruz. Belli yaşa kadar her şeyi serbest ediyoruz, 12-13 yaşından itibaren yasaklar başlıyor. Oysa en baştan erkek-kız ayrımı yapmadan çocuklarımızı insan olarak yetiştirsek daha güzel olmaz mı? Çocuklarımızı iyilik yapmak, yardım etmek, faydalı olmak üzerine yetiştirmeliyiz. Sinir biliminde yapılan bir araştırmaya göre; İnsanlar iyilik yaptıkça bağışıklık sistemi güçleniyormuş. Bu nedenle daha çok iyilik yapmaya çalışmalıyız” diyerek hem öğrencilere hem de velilere çeşitli öğütlerde bulundu.

Oldukça keyifli geçen söyleşinin ardından Bahçeşehir Koleji İncirliova Kampüsü Görsel Sanatlar Öğretmenleri Yasemin Şenyüzlü ve Büşra Güldemir’in hazırladıkları Edebiyat Sokağının açılışını yapan Buket Uzuner, sokakta uzun uzun incelemelerde bulunup beğenilerini dile getirdi.

Edebiyat sokağını gezerken sokağın bulunduğu sınıflara kısa ziyaretler yaparak öğrencilerle tanışan Yazar Uzuner, açılış sonunda Bahçeşehir Koleji İncirliova Kampüsü Müzik Öğretmeni Yusuf Bircan ve 10. sınıf öğrencisi Ege Talat Sekkin’in düzenlediği konsere katıldı.

Müzik ziyafetinin ardından Uzuner kitaplarını imzalamak üzere öğrenci ve veliler ile bir araya gelen Buket Uzuner, kısa sohbetler eşliğinde kitaplarını imzalayarak okuyucularıyla buluştu. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 40/18 Güneşli