• 10 Ekim 2017, Salı 15:06

Fiyatı arttı, işler durdu

Altın fiyatları, vize krizinden etkilendi. Çeyrek altın 5 lira, altının gramı ise 4 lira yükseldi. Bu artış, kuyumcuların işlerini durma noktasına getirdi.

Altın fiyatları, vize krizinden etkilendi. Çeyrek altın 5 lira, altının gramı ise 4 lira yükseldi. Bu artış, kuyumcuların işlerini durma noktasına getirdi.

 

 

Türkiye ile Amerika arasında yaşanan vize krizi, altın fiyatlarını hareketlendirdi. Geçen hafta kapanışı 142 liradan yapan 22 ayar altının gramı, bu haftaya 4 lira artışla 146 liradan başladı. Fiyatı 5 lira yükselen gram altın 155 lira, çeyrek altın 255 lira, yarım altın 510 lira ve tam altın ise bin 20 lira oldu. Altın fiyatlarındaki bu artış, kuyumcuların işlerini durma noktasına getirdi.

Merve Kuyumculuk'un sahibi Kadir Kavruk, altındaki hareketliliğin Türkiye ile Amerika arasında yaşanan krizden kaynaklandığını belirterek, bu krizin devam etmesi halinde altın fiyatlarının daha da artmasını beklediğini ifade etti. Kriz ve savaş dönemlerinde insanların altın alımına yöneldiğini, artan taleple birlikte altın fiyatlarının yükseldiğini hatırlatan Kavruk, altının en güvenli yatırım aracı olduğunu ifade etti.

Bu haftaya altının gramının 4 lira, çeyrek altın ise 5 lira artarak, başladığını kaydeden Kavruk "Geçen hafta altının gramı 142 liradan, çeyrek altın ise 250 liradan kapanış yaptı. Şimdi çeyrek altın 255 lira, altının gramı ise 146 lira. Altın fiyatlarının yükselmesinden dolayı iş yapamıyoruz. Çünkü altın alan da satan da az. Vatandaşlarımız altın alımı ve satımı ile ilgili beklemeye geçti" dedi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 40/18 Güneşli