• 6 Aralık 2017, Çarşamba 12:29

Aydınlı Gençler Ustalarıyla buluşacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Gençdes projesi olarak hazırlanan “Aydınlı Gençler Ustalarıyla Buluşuyor” etkinlikleri 9-10 Aralık’ta Aydınlı sanatseverlerle buluşacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Gençdes projesi olarak hazırlanan “Aydınlı Gençler Ustalarıyla Buluşuyor” etkinlikleri 9-10 Aralık’ta Aydınlı sanatseverlerle buluşacak.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla, Aydın Sanat Etkinlikleri Merkezi Derneği’nin proje ortaklığını gerçekleştirdiği etkinlikte, tiyatro-drama atölyeleri, söyleşiler gerçekleştirilecek. Ayrıca proje kapsamında 30 genç öğrenci “uygulamalı tiyatro” eğitimi görmeye başladı. Eğitim sonunda Serkan Fırtına’nın yazdığı, eğitmen Tuncer Candan’ın yönettiği “Mavi Yazma” adlı oyun tiyatro severlerle buluşacak.

ONUR KONUĞU HİDAYET SAYIN

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği, Aydın Rotary Kulübü, Aydın Özel Başak Koleji, ASTİM ve Tiyatro Gazetesi’nin de desteklediği buluşmanın onur konuğu, Türk tiyatrosunun en üretken yazarlarından birisi olan ve bir döneme oyunlarıyla damga vuran Aydınlı Yazar Dr. Hidayet Sayın. Projenin koordinatörü ise, Aydın’ın genç tiyatroculardan Büşra Elmaskaya.

ETKİNLİK PROGRAMI

Etkinliğin ayrıntılı programı ise şöyle: 9 Aralık Cumartesi: Metin Güler: Oyunculukta Farkındalık Atölyesi, Yrd. Doç.Dr Rasim Aşın: Çocuk Tiyatrosu Atölyesi, Erhan Ayhan: Drama Atölyesi, Söyleşi: Tiyatroya Adanmış Hayatlar. 10 Aralık Pazar: Cihan Atakul: Oyun Yazarlığı Atölyesi, Nazif Uslu: Tiyatro Yönetmenliği Atölyesi, Turgay Girgin: Drama Liderliği Atölyesi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 12 Açık
Yarın: 28/13 Az bulutlu