• 6 Aralık 2017, Çarşamba 15:08

İsrafa savaş açtılar

Lider Okulları’nın ilkokul öğrencileri, israf alışkanlığından kurtarmak ve sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek için başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen bowling etkinliğinde eğlenerek ödüllendirildi.

Lider Okulları’nın ilkokul öğrencileri, israf alışkanlığından kurtarmak ve sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek için başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen bowling etkinliğinde eğlenerek ödüllendirildi.

 

Aydın’ın Efeler İlçesi’nde 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayan Lider Okulları örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. İsraf alışkanlığından kurtarmak ve sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek için ‘Tabak Sıyırma’ projesini hayata geçiren Lider Okulları, proje kapsamında ilkokul öğrencilerini ödüllendirmek için ilk kez bowling etkinliği düzenledi. Adnan Menderes Üniversitesi'ndeki (ADÜ) Alesta Alışveriş Merkezi'ndeki 256 Bowling ve Eğlence Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Lider Okulları Müdür Yardımcısı Hüseyin Kuşaksız, Proje Müdürü Gıda Mühendisi Gonca Çıvgın, öğretmenler ve 20 ilkokul öğrencisi katıldı. Okulun yemek şirketi Parıltım’ın katkılarıyla düzenlenen etkinlikte öğrenciler eğlence merkezinde gönüllerince eğlendi. Bowling oynamanın heyecanı yaşayan öğrenciler ise eğlenceli dakikalar geçirdi.

“SAĞLIKLI BESLENME VE GÜÇLÜ ÇOCUK”

Aydın Lider Ortaokulu Müdür Yardımcısı Hüseyin Kuşaksız bu tür sosyal sorumluluk projelerine devam edeceklerini söyledi. Kuşaksız, “Sağlıklı beslenme ve güçlü çocuk sloganıyla çıktığımız bu yolda, istikrarlı ve bilimsel yöntemlerle bunu başarmaya çalışıyoruz. Parıltım yemek firmasıyla yaptığımız çalışmalardan biri olan ‘Tabak sıyırma’ (Temiz Tabak) projesiyle çocuklarımıza hem sağlık değeri yüksek besinleri yediriyor hem de israf alışkanlığından kurtarmaya çalışıyoruz. Her ay bunu düzenli olarak uygulayarak sınıflarımıza ödül olarak spor ve sanata yönelik hediyelerle farkındalık yaratmış oluyoruz. Parıltım firması yetkililerine aileler adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. (RAMAZAN AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 12 Açık
Yarın: 28/13 Az bulutlu