• 6 Aralık 2017, Çarşamba 11:14

Şampiyona, 7 bin 500 lira destek

Efeler Belediyesi, ulusal ve uluslararası atletizm müsabakalarında elde ettiği başarılar ile Aydın ve Türkiye'nin gururu olan Mahsum Korkmaz'a 7 bin 500 lira nakdi yardım yapacak.

Efeler Belediyesi, ulusal ve uluslararası atletizm müsabakalarında elde ettiği başarılar ile Aydın ve Türkiye'nin gururu olan Mahsum Korkmaz'a 7 bin 500 lira nakdi yardım yapacak.

 

Efeler Belediye Meclisi, Aralık ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıyı, Efeler Belediye Başkanı CHP'li Mesut Özakcan yönetti. Meclis üyeleri, toplantıda 10 gündem maddesini görüşerek, karara bağladı.

NİKAH ÜCRETSİZ

Toplantıda Efeler Belediyesi'nin 2018 Yılı Gelir Ücret Tarifesi'ne, "Fakir-muhtaç vatandaşlarca Efeler İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'na yapılacak başvurular neticesinde, talepleri uygun görülenlerin kıyılacak nikahlarında hiçbir ücret alınmayacaktır" ibaresinin eklenmesine ve 3 mahallenin düğün salonu ücretlerinin yeniden düzenlenmesine karar verildi. Yapılan düzenlenme ile birlikte düğün salonu Mesutlu'da yazlık 200 lira ve yazlık yemekli 300 lira, Kardeşköy'de kışlık 300 lira, yazlık 200 lira ve yazlık yemekli 300 lira, Tepecik'te yazlık 550 lira, yazlık yemekli 700 lira, kışlık hafta içi 750 lira ve kışlık Cumartesi-Pazar 850 lira oldu.

23 KEZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Tepecik'te ikamet eden ve atletizmde 400 metrede Avrupa ikinciliği ve üçüncülüğü, 5 Balkan Şampiyonluğu ve 23 Türkiye Şampiyonluğu bulunan Mahsum Korkmaz'a, elde ettiği başarılar göz önünde bulundurularak 7 bin 500 lira yardım yapılması kararlaştırıldı. Kardeşköy'de Efeler Belediyesi'ne ait ve üzerinde cami ve Kur'an Kursu yapılması planlanan 745 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, Efeler Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü'ne tahsis edilmesine ilişkin maddenin, yerinde incelenmek üzere ertelenmesine karar verilmesinin ardından Başkan Özakcan, Efeler halkı ve meclis üyelerinin yeni yılını kutlayarak, toplantıyı kapattı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 12 Açık
Yarın: 28/13 Az bulutlu