• 6 Aralık 2017, Çarşamba 15:14

TÜGVA'dan İslam alemine çağrı

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Aydın İl Temsilciği, İslam alemine; Kudüs'ü İsrail'in işgalinden kurtarmak için harekete geçme çağrısı yaptı.

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Aydın İl Temsilciği, İslam alemine; Kudüs'ü İsrail'in işgalinden kurtarmak için harekete geçme çağrısı yaptı.

 

Efeler İlçesi Atatürk Kent Meydanı'nda, TÜGVA Aydın İl Temsilciliği'nin öncülüğünde toplanan sivil toplum örgütü ve siyasi partilerin temsilcileri ve üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı iddiasına sert tepki gösterdi. Aralarında AK Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk ve Saadet Partisi Aydın İl Başkanı Ali Söğüt de yer aldı. Grup adına basın açıklamasını yapan TÜGVA Aydın İl Temsilciliği Başkan Vekili Sefa Şık, İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeninin kıskacında olduğunu ve kan gölüne çevrildiğini söyledi. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'nın bulunduğu Filistin'in 1948'den beri Büyük İsrail Projesi kapsamında işgal altında olduğunu belirten Şık, şunları kaydetti:

"İslam'ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammedi'nin yasaklanması; son olarak da Kudüs'ün işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz. Alem-i İslam'ı reel politik kaygılardan arınarak, Amerika'dan, İsrail'den değil Allah'tan korkmaya ve O'na teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin'in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir."

Kudüs'ün 1 anlık karanlığa bürünmesinin sonuçlarının çok ağır olacağını dile getiren Şık, "Tarih bize göstermiştir ki Theodor Herzl'ın rüyasıyla hareket edenler, bu çağın Selahittinlerini, Abdülhamidlerini hesaba katmazlarsa acı bir kabusa uyanacaktır" dedi.

İslam dünyasına seslenen Şık, "Daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinize, ümmetin meselelerine sağır, dilsiz kalacak, görmezden geleceksiniz? Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların meselesi değil, tüm İslam aleminin namusudur. Celladından dik çöküp af dileme gafletinden kurtulunuz. Dünya var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir" diye konuştu. Açıklamanın ardından, grup olaysız şekilde dağıldı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 12 Açık
Yarın: 28/13 Az bulutlu