• 6 Aralık 2018, Perşembe 17:37

CHP'nin Büyükşehir adayı Çerçioğlu

CHP, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na mevcut Başkan Özlem Çerçioğlu'nu yeniden aday gösterme kararı aldı. Germencik'te Fuat Öndeş, Yenipazar'da da Yüsran Erden aday oldu.

 

 

31 Mart 2019 yapılacak yerel seçimler için hazırlıklarını sürdüren CHP'nin Aydın'da Bozdoğan, Karacasu, Sultanhisar, Karpuzlu, Çine ve Koçarlı'nın ardından Büyükşehir, Germencik ve Yenipazar Belediye Başkan adayları da belli oldu. CHP Parti Meclisi(PM), Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu yeniden aday gösterme kararı aldı. 2014 yerel seçimlerinde, en yakın rakibi AK Parti'li aday Mustafa Savaş'tan yaklaşık 100 bin oy daha fazla alarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Çerçioğlu'nun adaylığını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mart 2017'de Kuşadası'nda katıldığı muhtarlar toplantısında ilan etmişti. PM'den beklenen karar geldi ve Çerçioğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı kesinleşti. Yaklaşık 4,5 yıldır Aydın halkına, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet eden Çerçioğlu'na rakip olarak şimdiye kadar sadece MHP'li Ümmet Akın çıktı.

GERMENCİK'TE ÖNDEŞ,

YENİPAZAR'DA ERDEN

Çerçioğlu'nun yanı sıra PM, Germencik'te eczacı Fuat Öndeş'i, Yenipazar'da da eski Belediye Başkanı Mehmet Yüsran Erden'i aday yapma kararı aldı. Erden, 2014 yerel seçimlerinde Yenipazar Belediye Başkanlığı koltuğunu, AK Parti'li aday Zafer Savcı'ya kaptırmıştı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 15/8 Parçalı bulutlu