• 6 Aralık 2018, Perşembe 13:22

Katar'dan gelen uçak yine gündemde

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edilen uçakla ilgili meclise bir kez daha soru önergesi sundu. Aydın, “Katar'dan gelen uçakla ilgili sorular yanıtlanana kadar yeniden soracağız” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Katar Şeyhi tarafından uçak hediye edilmiş, uçağın hediye edilmesinin ardında ülke gündemi uzun süre bu konuyla meşgul olmuştu. İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin de, TRT Haber kanalında yayınlanan bir haberde Katar Şeyhi’nin 400 milyon dolarlık Boeing 747-8 tipi uçağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevgisi nedeniyle hediye ettiğinin belirtildiğini hatırlatarak, bu haberin doğru olup olmadığının açıklanmasını istedi.

 

Sezgin, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle 14 Eylül tarihinde sunduğu önerge yanıtlanmadığı için, soru önergesini yeniden TBMM Başkanlığı’na sundu. Sezgin’in soruları şu şekilde, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, göreve geldiği tarihten bugüne kadar, görevi nedeniyle yurtiçi ve yurtdışında verilen hediyeler nelerdir? Bu hediyelerin değeri nedir? Bu hediyeler hangi envantere hangi değerle kaydedilmiştir?” (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 15/8 Parçalı bulutlu