• 7 Aralık 2018, Cuma 15:24

Bağımlılara umut olacak

Aydın'da madde bağımlılarına ücretsiz rehabilitasyon hizmetinin verilmesinin planlandığı Anka Evi'nin yapımına katkı sağlamak amacıyla konser düzenlenecek.

 

Aydın'da, Adnan Menderes Üniversitesi akademisyenlerinden Cengiz Kılıç'ın başkanlığında geçen yıl kurulan Uyuşturucu ile Mücadele Aydın Derneği (UMAY-DER), Anka Evi Projesi'ni hayata geçirmek için harekete geçti. İhtiyaç sahibi madde bağımlılarına ücretsiz rehabilitasyon hizmetinin verileceği Anka Evi'nin yapımı için kaynak arayışını sürdüren UMAY-DER yönetimi, konser düzenleme kararı aldı. Ocak ayında yapmayı planladığı konserde, sahne alacak sanatçıyı belirlemek için sosyal medyadan anket başlatan UMAY-DER; Gökce, İdo, Aydilge ve Pinhani Grubu'nu oylamaya sunduğu anketten en fazla oyu alacak sanatçı ile anlaşacak. Gençlerin ücretsiz olarak katılabileceği konserin, bilet satışından elde edilecek gelir, Anka Evi Projesi için kullanılacak.

 

UMAY-DER Başkanı Kılıç, Anka Evi'nin bağımlılara umut olacağını söyledi.

Anka'nın 'yeniden doğuş' anlamına geldiğini belirten Kılıç, "Uyuşturucu madde kullanım yaşı 12’ye kadar düştü. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde çalışarak, vatandaşlarımızın uyuşturucu madde ile hiç tanışmaması ve madde bağımlısı olan vatandaşlarımızın da kurtulması için elimizden geleni yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızdan birisi de Anka Evi Projesi. Bu evde, ekonomik durumu kötü olan madde bağımlısı vatandaşlarımıza ücretsiz rehabilitasyon hizmeti vereceğiz. İnşallah evimizde tedavi gören herkesin hayata, bağımlılıktan kurtulmuş ve yeniden gelmiş gibi dönmesini sağlayacağız" dedi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı