• 7 Aralık 2018, Cuma 17:21

“Gönlümüz kendi adayımızın olmasından yana”

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Erdem, gönlünün AK Parti'nin Aydın'da kendi Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile yerel seçimlere girmesinden yana olduğunu söyledi.

 

AK Parti'nin Aydın'da kendi Büyükşehir Belediye Başkan adayını mı çıkaracağı yoksa MHP'nin adayını mı destekleyeceği henüz netlik kazanmadı. MHP ile AK Parti arasında ittifak görüşmeleri devam ederken, AK Parti Aydın eski Milletvekili Mehmet Erdem'den açıklama geldi.

Erdem, 2019 yerel seçimlerinin, genel seçimler kadar önemli olduğunu ifade etti. 24 Haziran genel seçimlerinde AK Parti, MHP ve Büyük Birlik Partisi'nin destekleriyle Cumhur İttifakı'nın başarılı olduğunu belirten Erdem, bu ittifakın yerelde de devam ettiğini söyledi.

 

Cumhur İttifakı kapsamında il ve ilçeler bazında alınan kararların kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren Erdem, Aydın ile ilgili henüz resmi bir açıklamanın yapılmadığına dikkat çekti. Erdem, Aydın ile ilgili kararın 11 Aralık'ta açıklanmasını beklediğini ifade etti.

 

Hem ulusal hem de yerel gazetelerde çıkan 'AK Parti'nin Aydın'da aday çıkarmayıp MHP'nin adayını destekleyeceği' yönündeki haberler üzerine AK Parti tabanının verdiği tepkileri de değerlendiren Erdem, "İttifak sadece Aydın’a mahsus bir şey değil. Ortada bir Cumhur İttifakı ile referandumdan bu yana gelen bir süreç var ve Türkiye'nin bekası için bunun devam ettirilmesi çok önemli. O yüzden Aydın önemli ama Türkiye bizim için daha önemli. MHP'nin fedakarlık yaptığı illerde de MHP’nin kendi tabanıyla da ilgili empati yapmak lazım. Bizim burada gönlümüz AK Parti’yi kuran birisi olarak AK Parti’nin adayıyla seçime gidilmesini arzu ederiz. Bizim gönlümüz bundan yanadır, görüşümüz de bu doğrultudadır. Büyüklerimizin ittifak görüşmeleri neticesinde aldığı karara da saygı duymakta mükellefiz" dedi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 12/4 Güneşli