• 7 Aralık 2018, Cuma 18:31

MHP'de Nazif-Kamil atışması

Aydın'da Ülkü Ocakları'nın tamamının görevden alınması, MHP İl Başkanı Burak Pehlivan ile partilisi eski Milletvekili Ali Uzunırmak'ı karşı karşıya getirdi.

 

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan ve yönetiminin, Genel Başkan Devlet Bahçeli'yi ziyaret etmesinin ardından, Emre Özbey başkanlığındaki Ülkü Ocakları Aydın İl Yönetim Kurulu, 17 ilçe başkanı ve yönetimleri ile birlikte görevden alındı. Aydın gündemine bomba gibi düşen görevden alma sonrası, MHP Aydın eski Milletvekili Ali Uzunırmak açıklama yaptı. Uzunırmak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
"Olmadı be Nazif! Ruh halini hiç iyi görmüyorum! Odandaki bir sohbetten veya asılsız şikayetten, suçlu-suçsuz, doğru-yanlış, haklı-haksız araştırmadan, savunma almadan, kelleler alıp otorite kurmak, hiç normal insan davranışı veya yöneticilik değil. Gençler, Türk milletinin geleceğidir, haksızca şahsiyetleri ezilerek, kişiliksizleştirilerek, onurlarıyla oynanarak, sevgisizlik aşılayarak, onurlu bir millet geleceği inşa edemezsiniz! İnşallah, Allah tez zamanda sana, izan, vicdan bahşetsin!"
Uzunırmak'ın açıklamasında 'Nazif' diye hitap ettiği ismin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olduğu iddia edilirken, benzer bir açıklama da MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'dan geldi.
'Kamil' ismini kullanarak, sosyal medya hesabından açıklama yapan Pehlivan da, "Olmadı be Kamil... Bu hareket seni; fakirken zengin etti yaranamadı be Kamil, itibarsızdın itibar kazandırdı yaranamadı be Kamil, yıllarca seni vekil yaptı 5 defa birinci sıra bir defa ikinci sıra aday yapıp Ankara’lara gönderdi yaranamadı be Kamil, Meclis'te kırmızı plaka verdi makam şoförü tahsis ettirdi ne çabuk unuttun yine yaranamadı be Kamil, Büyüksehir'e aday yaptı kendin dizayn et dedi yine de mutlu edemedi seni yaranamadı be Kamil… Divan'a almadı mı seni bu şimdi eleştirip hakaret ettiğin hareket be Kamil... Seni adam yerine koyup, bu teşkilatları yıllarca emanet etti yaranamadı be Kamil, sivrilene hemen bi formül bulup budadın yine yaranamadı be Kamil, peşinden kimseyi getirmedin, adam yetiştirmedin, kimsenin elinden tutmadın, ben varsam bu teşkilat var ben yoksam bu teşkilat yok dedin bu da olmadı be Kamil, hareketi kurumsallaştıracaktın kendin kurumsallaştın olmadı be Kamil, mantık inşası kuracaktın kendine bir imparatorluk kurdun olmadı be Kamil, el öpmek için havada 40 takla attığın günleri ne çabuk unuttun olmadı be Kamil, ahde vefa senin için semtmiş onu gösterdin olmadı be Kamil, dıfrıttın seni Kamil yaptı yine yaranamadı be Kamil, yıllarca başkanım dedik, reis dedik, abi dedik nefsini doyuramadık olmadı be Kamil, bu kadar canının yanacağını belli etmeseydin olmadı be Kamil, listeye giremediğin günden beri, hareketi yıpratıp zarar vermek adına elinden ne geliyorsa yaptın çıktın tepeye bıyık altından gülüp olanı biteni seyredip zevk aldın bu da olmadı be Kamil, pusulanı ve istikametini şaşırdın olmadı be Kamil, camianın sülük gibi sırtına yapıştın ülkücülerin duygularını sömürerek geçimini maddi ve manevi olarak sağladın olmadı be Kamil, Hülâsa Kamilcim, bu hareketten süper emekli olacaksın, kimlik kazanacaksın, maddi manevi kazanç sağlayacaksın daha sayamadığım bir çok imkanından faydalanacaksın üstüne bir de nankör olup fitneyle fesatla ortalığı karıştıracaksın yetmez gibi bunu kendine huy edeceksin... Olmadı be Kamil olmadı ya kendine gel ya da acil tedavi ol Kamil… Yoksa en iyi sen bilirsin bu harekettin nasıl tedavi ettiğini öyle değil mi Kamil..!!! Ağır olda sana Molla desinler Kamil..!" ifadelerini kullandı.
Pehlivan'ın ise 'Kamil' ismiyle Uzunırmak'ı tarif ettiği öne sürüldü. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış