• 8 Kasım 2018, Perşembe 14:13

Minikler Kızılay’ı yerinde tanıdı

MY Kolej My Kids Anaokulu Kızılay Aydın Şubesi’ni ziyaret etti ve bağışta bulundu. Kızılay şubesine gelen anaokulu öğrencilerine Kızılay tarafından bilgilendirici çizgi film izletilerek sunum yapıldı.

 

Kızılay Şubesi'ne kafalarına karton Kızılay kepi takarak ve “Kan ver hayat kurtar”, “Kızılay acıyı dindirir” gibi pankartlar hazırlayarak gelen MY Kolej, MY Kids Anaokulu öğrencilerine bilgilendirme amaçlı Kızılay’ın Gizemli Macera isimli çizgi filmi izletildi. Kızılay Eğitmeni Uzay Tok, öğrencilere Kızılay’ın amacını, tarihini ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Ardından Kızılay Aydın Kadın Kolları Başkanı Gönül Şahin Mezkit ve Kadın Kolları üyeleri öğrencilerle birlikte acil durum çağrı numarası “112” şarkısını söyledi ve sağlıklı beslenmeleri adına Kızılay sodasını içmelerini önerdi. Öğrencilere Kızılay ile ilgili sorular sordular ve öğrencilerin sorularına cevap verdiler.

Öğrenciler getirdikleri bağışlarla birlikte poz verdikten sonra, kendilerine ikram edilen bisküviyle birlikte sodalarını içtiler. (NECMİYE KAPTAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.