• 8 Kasım 2018, Perşembe 16:17

Örgüyle mutluluk taşıyacaklar

Forum Aydın AVM’de ihtiyaç sahibi çocuklar için “Elden ele örgü” projesi ile kışlık ürünler hazırlandı. Gün boyu süren etkinliğe Aydınlı kadınlar yoğun katılım gösterdi.

 

Forum Aydın AVM, yaptığı etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Forum Aydın Zeytin Meydanı’nda Nako İpliklerinin katkılarıyla, Elden ele örgü projesi gerçekleştirildi. “EldenEleÖrgü” buluşmasında, örgü severler bir araya gelerek ihtiyaç sahibi çocuklar için kışlık ürünler hazırladı. Proje kapsamında çeşitli iller geziliyor ve hazırlanmaya başlayıp yarım kalan ürünler diğer illerde tamamlanıyor.

“GEZECEĞİMİZ ŞEHİRLER VAR”

Konuyla ilgili bilgiler veren Nako Örgü iplikleri Ürün Pazarlama Yöneticisi Elif İslam, “Projeyi geçtiğimiz sene başlattık ve 15 şehir gezdik bu yıl tekrar devam ediyoruz. Amacımız tüm şehirlerde insanların projemize katkı sağlaması. Burada başlanan bir bereyi başka şehirde başkası bitirebiliyor ve bundan şapkanın sahibi olan çocuk haberdar oluyor. Geçtiğimiz sene de bin 500 bere elde ettik. İnsanlardan çok güzel tepkiler var. Önümüzde birkaç şehir daha var” dedi.

Forum Aydın AVM Müdürü Ezgi Çubukçu ise bu tür sosyal sorumluluk projelerine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

ELDEN ELE PROJESİ HAKKINDA

Soğuk kış günlerine inat, hem gönülleri hem de ihtiyaç sahibi çocukları ısıtan #EldenEleÖrgü projesi, Türkiye'nin farklı şehirlerinde örgü sevenleri bir araya getiriyor. Nako İpliklerinin katkılarıyla yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında her ay bir şehir ziyaret ediliyor ve gönüllüler ihtiyaç sahibi çocuklar için atkı, bere, patik ve yelek örüyor. “İplikler bizden, emek sizden” mottosuyla yola çıkan proje bugüne kadar İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Edirne, Konya, Karadeniz Ereğlisi, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Eskişehir, Tekirdağ ve Balıkesir olmak üzere 16 farklı şehirde 3.200'den fazla gönüllüyü buluşturdu. Örülen 1500 parça kışlık ürün, doğu illerinde soğuk hava şartlarında eğitimine devam eden ilköğretim öğrencilerine ulaştırıldı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.