• 8 Aralık 2018, Cumartesi 17:22

JES'e karşı imza kampanyası

Kızılcaköy'de Jeotermal Elektrik Santrali(JES) yapılmasını engellemek için imza kampanyası başlatıldı. 2 bin 500 imzanın toplanmasının hedeflendiği kampanyaya, kısa sürede bin 691 imza desteği geldi.

 

Aydın'ın Efeler İlçesi Kızılcaköy Mahallesi'nde yapılmak istenen JES'e karşı çıkan vatandaşlardan Barış Arslan, internet ortamında imza kampanyası başlattı. "change.org" adresinde, "Aydın Kızılcaköy’de Yapılmak İstenen Jeotermale Hayır!" başlığıyla imzaya açılan ve 2 bin 500 imzanın toplanmasının hedeflendiği kampanyayı, kısa sürede bin 691 kişi imzaladı. 809 kişinin daha imza desteği vermesi halinde kampanyayla ilgili talep Cumhurbaşkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Aydın Valiliği'ne iletilecek.

Arslan'ın yaptığı imza kampanyası açıklamasında, şu ifadeler yer aldı: "Aydın Kızılcaköy’de birinci sınıf tarım alanlarına jeotermal santral yapılmak isteniyor. Verimli tarım arazilerinde kurulmak istenen jeotermal santralleri kabul etmiyor ve ‘hayır’ diyoruz. Siz de kampanyaya destek vererek, gelecek nesillere ve doğaya karşı görevinizi yerinize getirin." (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış