• 8 Aralık 2018, Cumartesi 12:48

"Kızılcaköy halkı yalnız değildir"

Aydın Emek ve Demokrasi Platformu basın açıklamasında bulunarak Kızılcaköyllü vatandaşların yanında olduklarını belirttiler. Üyeler, “Kızılcaköy halkı yalnız değildir. Kızılcaköy halkının haklı mücadelesini destekliyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

Kızılcaköy halkına destekler sürüyor. Son olarak Aydın Emek ve Demokrasi Platformu açıklamada bulunarak Kızılcaköylülerin yanlarında olduklarını belirttiler. Dernek binasında yapılan açıklamaya Tabip Odası üyeleri de destek verdi.

"HUKUK DIŞI UYGULAMALARA GİRİŞTİLER"

Platform adına konuşan Kadir Özdemir, “Jeotermal, Aydın’da yaşayan tüm canlılar için ciddi tehdittir. Bunu birçok çevre dernekleri, odalar ve sendikalar raporlarla zararlı oldukları dair ortaya koymuşlardır. Ancak sermaye grupları, iktidarın da gücünü arkalarına alarak bu jeotermal santral kurma ısrarlarına devam etmişlerdir. Birinci derecede tarım arazisi olan bu topraklar bir nevi siyasi iktidar tarafından bu sermaye gruplarına peşkeş çekilmiştir. Aydın; menderes nehrinin kirliği, doğasının talan edilmesi, RES ve JES’lerle epey zamandır gündemdedir. Ancak son zamanlarda daha da görünür olmuştur. Bunun sebebi ise Kızılcaköy ’de ısrarla açılmak istenen yeni JES kuyularıdır. Çok para kazanma hırsı ve sermaye gruplarının Devletin gücünü arkalarına alarak veya devletin gücünü bizatihi kullanarak bazı hukuk dışı uygulamalara giriştiklerini ve bu yönde uygulamaların olduğunu görmekteyiz” dedi.

"MÜCADELELERİNİN YANINDAYIZ"

Kızılcaköy halkının mücadelesini iktidar tarafından siyasi olarak görüldüğünü iddia eden Özdemir, “Devletin yerellerdeki karar vericileri Kızılcaköy halkını adeta cezalandırmaktadırlar. Sermaye ve sermaye gruplarının çıkarlarını koruyan, hizmet eden bir tutum ve davranış içerisindedirler. Özellikle iki gündür Kızılcaköy ’de yaşananlar, tüm çıplaklığı ile bunu gözler önüne sermektedir. Aydın Emek Ve Demokrasi Platformu olarak, önceki gün, dün ve bundan sonra Kızılcaköy halkına dönük olabilecek tüm saldırıları şiddetle kınıyor ve kabul etmiyoruz. Aydın Emek Ve Demokrasi Platformu olarak, Kızılcaköy halkının haklı mücadelesinin yanında yer aldığımızı belirtmek istiyoruz” şeklinde konuştu. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu