• 8 Aralık 2018, Cumartesi 12:29

Soruşturma süreci başlatıldı

Aydın Valiliği’nden Kızılcaköy’de yaşanan olaylarla ilgili açılama geldi. Yapılan açıklamada medyaya yansıyan görüntülerle ilgili soruşturma süreci başladığı belirtildi.

 

Ayydın’ın Efeler İlçesinde bağlı Kızılcaköy beldesinde Jeotermal Enerji Santralleri kurulmasına karşı köylüler eylem başlatmış, eylem neticesinde şirket çalışanları ve jandarmanın müdahalesi sonucu 3 kişi yaralanmıştı. Yaşanan olayların ardından Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat Kızılcaköy’e giderek vatandaşlarla konuştu ve olaylar bir nebze de olsun duruldu.

 

Aydın Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “İlimiz dışından gelen bazı kişi ve çevrelerin gerilimi tırmandırması üzerine Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat taraflarla görüşmek ve başkaca bir taşkınlığa meydan vermemek için görevlendirilmiştir. Taraflarla 4 saati aşan görüşmeler neticesinde ilgili işletme yasal izinleri alıncaya kadar faaliyette bulunmama taahhüdünde bulunmuş bunun üzerine vatandaşlarımız eylemlerini sonlandırmış güvenlik güçlerimiz de normal görevlerine dönmüşlerdir” denildi.

 

Ayrıca açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Olayın sükunete kavuşması sonrasında samimi sohbet ortamında Kızılcaköylü vatandaşlarımız ananelerimiz çerçevesinde ikramlarda bulunmuş ve eylem son bulmuştur. Ayrıca medyaya yansıyan görüntülerle ilgili soruşturma süreci başlatılmış olup ; Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur” (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı