• 9 Kasım 2018, Cuma 13:59

Atamızı anacağız

Aydınlılar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 80'inci yıl dönümünde törenle anacak.

 

 

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde, Atatürk'ün ölümünün 80'inci yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan anma töreni, Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayacak. Törene katılanlara Atatürk'ün kendi sesinden 10. Yıl Nutku'nun bir bölümünün dinletilmesinin ardından, Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05'te hayat duracak. Çalacak siren sesi ile birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekilecek ve ardından yarıya indirilecek.

ATATÜRK ORATORYOSU

Anma töreni, saat 10.00'da İl Kültür Merkezi Dr. Hidayet Sayın Salonu'nda devam edecek. Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Müdürü Nural Çam'ın konuşma yapmasından sonra, sinevizyon gösterisi sunulacak, Atatürk'ün sevdiği şarkılar söylenecek ve çeşitli yarışmalarında dereceye girenler ödüllendirilecek. Tören, Süleyman Demirel Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin sunacağı 'Atatürk oratoryosu' ile sona erecek. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.