• 9 Kasım 2018, Cuma 17:31

Bahçeli'ye Büyükşehir sözü

MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanacağına söz verdi.

 

 

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın'ın MHP Aydın İl Teşkilatı'nda düzenlediği Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı toplantısına, Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, İl Başkanı Burak Pehlivan, İl Kadın Kolları Başkanı Seval Bay, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emre Özbey, Belediye Başkanları Gürşat Kale ve Haluk Alıcık ile ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

İl Başkanı Burak Pehlivan, Cumhur İttifakı'na bağlılıklarının devam ettiğini söyledi. Partisinin yerel seçimlere tek başına gireceğini dile getiren Pehlivan, Aydın Büyükşehir ve 17 ilçe belediye başkanlığı seçimlerine kendi adayları ile katılacaklarını ifade etti.

Pehlivan, "Bütüncül yaklaşım, birlikte yönetim ilkelerinde üretken belediyecilik anlayışıyla Aydınlı hemşehrilerimize bilim gerçeklerinde, kaliteli, çağdaş normlarda hizmet sunacak güçlü kadrolarımızla geliyoruz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görevlendirmesiyle Ankara'dan Aydın'a geldiğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu da, Aydın Büyükşehir'i MHP belediyeciliği ile tanıştıracaklarını söyledi. Depboylu, Aydınlılardan yerel seçimlerde bugüne kadar yapılanları ve eksikleri değerlendirerek oylarını kullanmalarını talep etti.

Partililerine Bahçeli'nin selamını ileten Depboylu, partisinin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayının, Bahçeli'nin takdiri ve talimatı ile Ümmet Akın olduğunu resmen açıkladı.

Son olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Akın ise, Aydın'da 2 yıl 2 aydır çalıştığını söyledi. Bahçeli'nin, 24 Eylül'de kendisine "Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayımız sensin" dediğini belirten Akın, "Genel Başkanımız bize inandı. Biz de onun inancını yerde bırakmayacağız ve taçlandıracağız. Sayın Genel Başkanımıza söz veriyorum; Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanacağız" dedi.

2014 yerel seçimlerinden bu yana tüm ilçe belediye başkanları ile birlikte Büyükşehir Belediye Meclisi'nde çalıştıklarını ifade eden Akın, şunları kaydetti:

"Başkanlarımız, ilçelerinin gelişimine katkı sağlamak için Meclis’te ellerinden geleni yaptı. Ama maalesef bu örülü duvarı bir türlü ilçe belediye başkanlarımız aşamadı. Ben de bu mücadelenin içinde en çok zorluk çeken arkadaşlardan bir tanesiydim. Belediye başkanı arkadaşlarımızla Aydın’ın böyle yönetilmediğini ifade etmeye çok çalıştık ama gerçekleştiremedik. Düşündük ne yapmamız gerekiyor diye. Ya mevcut durumu kabullenecektik ya da zor yolu seçip Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanacaktık. Biz zor yolu seçtik. MHP olarak 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanıp Aydınlıların istediği, dilediği gibi bir belediye başkanlığı yapacağız."

İlçe belediye başkanlarına seslenen Akın, "Başta kendi belediye başkanlarımız olmak üzere ve diğer partilerden de belediye başkanı seçilecek olan arkadaşlara da söz veriyorum; hiçbir parti ayrımı yapmadan bütün ilçelerimizin zenginleşmesine ve gelişmesine katkı sağlayacak projeleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Ayrıştıran değil, birleştiren bir belediye başkanı olacağız" diye konuştu.

Yaptıkları saha çalışmalarında Aydınlılar için nelerin fırsat, nelerin tehdit olduğunu tespit ettiklerini ifade eden Akın, belediyelerin insanlar için var olduğuna işaret etti. Aydın'ı vatandaşlara göre tasarlayacaklarını dile getiren Akın, "Başta oto parklarımız ve trafik akışı olmak üzere insanlar için planlanmış, tasarlanmış bir Büyükşehir oluşturacağız. Biz bunları yapacağımıza inanıyoruz. Belediyeciliğin de insanlar için olduğunu bilerek, doğru konut ve yaşam alanlarını birlikte yaratacağız" dedi.

Aydın'ın fırsatlarını, kalkınması için kullanacaklarını kaydeden Akın, şunları ifade etti:

"Ayyıldız' ismiyle kalkınma programı hazırladık. On numara beş yıldız. Birinci yıldızımız tarım kenti Aydın, ikinci yıldızımız turizm kenti Aydın, üçüncü yıldızımız eğitim kenti Aydın, dördüncü yıldızımız bilim kenti Aydın, beşinci yıldızımız da sağlık turizmi kenti Aydın. Bu beş yıldızın altında da 27 projemiz var. Bu projelerimizi de önümüzdeki günlerde tanıtacağız."

Projelerinden kısaca bahsetmesinin ardından Akın, "Biz inandık, inananlarla birlikte Aydın'da 17 ilçe belediye başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanacağız. Herkesin siyasi görüşüne, düşüncelerine saygı duyuyoruz. Ama ben herkesin belediye başkanı olacağım. Sayın Genel Başkanımızın düsturu da budur. Kendisi bize ‘Seçildiğiniz gün rozetinizi çıkarıp kenara koyacaksınız. Bütün herkesi kucaklayacaksınız. Belediye başkanı siyaset değil hizmet üretecek. Siyaseti ilçe başkanlarımız, il başkanlarımız teşkilatlarımız yapacak’ diye her zaman öğüt eder. Onun sözünden çıkmayacağız. Kapımız herkese açık olacak" dedi. Konuşmasını tamamlayan Akın, beraberindekilerle birlikte mehteran takımı eşliğinde Adnan Menderes Bulvarı’nda yürüyüş yaptı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.