• 9 Kasım 2018, Cuma 16:46

Çocuk evleri vatandaşı kan bağışına çağırdı

Kızılay Aydın Kadın Kolları; Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’na bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nde kalan gençlerle Atatürk Kent Meydanı’nda kan bağışının önemine dikkat çekti.

 

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü’nün de katıldığı farkındalık etkinliğinde gençler yoldan geçen vatandaşları kan bağışına davet etti. Kızılay görevlilerinin bilgilendirdiği Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nde kalan gençler vatandaşa broşür dağıtarak ve kan bağışına davet ederek çok sayıda kişiyi kan verme aracına çekti. Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı İl Müdürü Seyfi Bozçelik, “Bu etkinliği Kızılay’la birlikte organize ettik. Çocukların duyarlılık kazanması, Kızılay’ı tanıması, kan vermenin önemini anlamalarını amaçladık. Bunun dışında sürekli ‘Çocuklarımızı Hayata Hazırlıyoruz’ projesi kapsamında çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

Çocuklarda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Arif Karakul, “Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’na bağlı çocuk evlerinde kalan yaşı 15’in üzerinde olan gençlerimizi çağırdık buraya. Kan bağışı yapmanın ne kadar önemli olduğunu anlayabilmelerini istiyoruz. Kızılay’ın yapmış olduğu bu kampanyaya da çocuklarımız dahil olsun istedik. Çocuklarımıza her zaman Kızılay Haftası gibi günlerin önemini anlatıyoruz zaten. Burada aktif olarak yapılan çalışmayla kan alış verişinin önemini özümsemelerini amaçladık” diye konuştu.

ÇOCUKLARIN MESLEK KAZANIMLARINA KATKI SAĞLIYORLAR

Çocuk evleriyle yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi paylaşan Kızılay Aydın Kadın Kolları Başkanı Gönül Şahin Mezkit, “Çocuk evleriyle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında çocuklara mesleki kariyer kazandırmak adına belli zorluklardan geçmiş ve yükselmiş kişileri de çağırıyoruz. Doktor, öğretim üyesi, avukat olmuş kişiler hayat hikayesini anlatıyor. Çocuklarımız da bu deneyim ve tecrübelerinden faydalanıyor” şeklinde konuştu. (NECMİYE KAPTAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.