• 9 Kasım 2018, Cuma 11:36

Kan bağışında rekor kırdı

Aydın eski Garnizon Komutanı Mehmet Parım, Kızılay'a 105 ünite kan bağışlayarak, rekor kırdı. Kızılay, Aydın'ın en fazla kan bağışlayan gönüllüsü olan Parım'a teşekkür belgesi verdi.

Aydın eski Garnizon Komutanı Mehmet Parım, 36 yıldır Kızılay'a düzenli kan bağışı yaparak, hayat kurtarıyor. Bu zamana kadar toplam 105 kan bağışı yapan 54 yaşındaki Parım, Aydın'ın en fazla kan bağışlayan gönüllüsü unvanını elde etti. Kızılay, Parım'a teşekkür belgesi verdi. Parım, belgesini Vali Yardımcısı Abdullah Aslan ve Türk Kızılay Derneği Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci'nin elinden aldı.

YAZIDAN ETKİLENDİ

Emekli asker Mehmet Parım, Kızılay ile Bursa'da tanıştığını belirterek, "Askeri liseyi Bursa'da okudum. Çarşıda arkadaşlarımızla gezerken farklı bir bina gördük. Merakla binanın içine girdik, karşımıza iki satırlık bir yazı çıktı. ‘Kan istemeye geliyorsunuz, peki siz hiç kan verdiniz mi?’ diye. 4 arkadaş bu yazıdan çok etkilendik ve ilk kez kan bağışladık. Daha sonra görev için gittiğim tüm illerde kan bağışlamaya devam ettim. Son görev yerim olan Aydın’da, geçen yıl emekliye ayrıldım. Ben, Kızılay kabul ettiği sürece kan bağışlamayı sürdüreceğim" dedi.

120'DEN FAZLA BAĞIŞ

1982 yılından beri kan bağışı yaptığını ifade eden Parım, Kızılay'a bu zamana kadar toplam 105 kan bağışında bulunduğunu, buna kendisine özel olarak ulaşan vatandaşları da eklediğinde 120’yi aşan bir kan bağışı olduğunu dile getirdi. Çevresindeki insanları da kan bağışına teşvik eden Parım, 42 yaşında kök hücre bağışçısı, 48 yaşında da organ bağışçısı oldu. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.