• 9 Kasım 2018, Cuma 11:49

"Saygıyla eğiliyoruz"

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Atatürk’ün ölümünün 80’nci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özakcan, “Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor; manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz” dedi.

 

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümüyle ilgili yayınladığı mesajında, “Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yoldan asla dönmeyeceklerini vurgulayan Başkan Özakcan mesajında,” Gazi Mustafa Kemal Atatürk; milletinden aldığı güçle, emperyalist devletlere karşı verilen istiklal mücadelesinin hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olarak tarihe geçmiştir. O, bir semboldür, ilham kaynağıdır, önderlik, devrimcilik, halkçılık, özgürlük ve egemenlik sembolüdür. Esir edilmek, tüm kaynakları sömürülmek istenen tüm milletler O’nun ve Türk halkının verdiği mücadeleyi örnek almışlardır. Mustafa Kemal Atatürk, tüm hayatını milletine adamış, Kurtuluş Savaşı'yla kazandığı zaferle tarihin akışını değiştirmiş, bilgi ve bilinçle özümsenmiş icraatlarıyla da ülkeye aydınlık bir geleceğin kapılarını açmış büyük bir liderdir” ifadeleri kullanıldı.

 

Ayrıca Özakcan, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu fikirler hala geçerliliğini korumakta ve bizler için yol gösterici olmaktadır. Atatürk’ün ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’, ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ sözleri hep aklımızda olmalı, onun verdiği mücadeleyi, yaptığı devrimleri okumayı, anlamayı görev bilmeliyiz. Halkın iradesini iktidara taşıyarak, her alanda devrimler yaparak Türk milletinin önünü açan, ufkunu genişleten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe, bilim ve ilime verdiği önem dikkate alınarak genç nesillere doğru anlatılmalıdır. Onun hedefi olan çağdaş, laik, gelişmiş bir Türkiye hedefinden asla vazgeçilmemelidir. Önderimiz Atatürk’ün bizlere armağanı olan Cumhuriyetimizin ilkelerine, geçmişte olduğu gibi gelecekte de sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümünde Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor; manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz" dedi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.