• 9 Kasım 2018, Cuma 11:52

TEMA aydınlatmaya devam ediyor

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği Eğitim Ekibi, Efeler İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilere, “Toprak ve İklim Değişikliği” konusunda bilgiler verdi.

 

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği Eğitim Ekibi, Efeler İmam Hatip Ortaokulu’nda 5A,5B,5C,5D,5E ve 7E sınıflarında okuyan 80 öğrenci ve öğretmenlere doğayla ilgili çeşitli bilgiler verdi. Etkinlik kapsamında, “Toprak ve İklim Değişikliği” konulu sunumda; bereketli toprakların, tüm canlıların hayat kaynağı olduğu kadar, besin güvenliği bakımından stratejik öneme sahip olduğu, bütün ihtiyaçların topraktan sağlandığı, toprak yoksa hayatın olmayacağı anlatıldı. Toprağın oluşması için etken tüm faktörlerle, bir cm kalınlığında toprağın oluşması için en iki yüz yıla ihtiyaç olduğu vurgulandı.

Toprağın oluşmasında iklimde yaşanan değişmelerle birlikte, güneş, yağmur, rüzgar ve canlıların etkili olduğu anlatıldı.

 

Sunumun ardından, okul ve yerel yöneticilerimizle iş birliği halinde, okul bahçesinin tesviyesi için toprak ihtiyacının karşılanması planlanıp ağaçlandırılması, dikilen fidanların öğrenciler tarafından bakılması, çalışmaların öğretim yılı içinde sonuçlandırılması için çaba gösterilmesi kararlaştırıldı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.