• 10 Ağustos 2018, Cuma 16:42

Bülbül, Aydın yangınlarını TBMM’ye taşıdı

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’da orman ve tarım alanlarında çıkan yangınları, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne(TBMM) taşıdı.

 

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’da çıkan yangınlarla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na önerge verdi.

Son dönemde Aydın’dan, orman ve tarım alanı yangın haberlerinin geldiğini belirten Bülbül, Bozdoğan ve Kuyucak’ta çıkan yangınlara son olarak Nazilli Ocaklı Mahallesi yangınının eklendiğini ifade etti. Bülbül, orman olanlarının yanlış kesim, yangın, imara açma ve enerji santralleri gibi nedenlerle gün geçtikçe azaldığına işaret etti.

Milletvekili Bülbül, önergesinde Bakan Pakdemirli’ye şu soruları yöneltti:

"Aydın’da 2015- 2018 yılları arasında kaç orman yangını çıkmıştır? Bu yangınların çıkış sebebi raporlara nasıl yansımıştır? Yanan ormanlık alanlar yeniden ağaçlandırılmış mıdır? Ne kadar alana kaç ağaç dikilmiştir? Çıkan yangınlar sonucu ekosistemin ne kadar zarar gördüğüne dair raporlar tutulmuş mudur? Raporlama yapılmış ise sonucu ne olmuştur? Nazilli İlçesi Ocaklı mevkiinde her yıl farklı boyutlarda yangınlar çıkmaktadır. Bu yangınların çıkış nedeni raporlara nasıl yansımıştır? Çıkan yangınlar sonucu Ocaklı mevkiinde ikamet eden vatandaşların tarım alanları zarar görmüş müdür? Mağdur olan vatandaşların mağduriyetleri nasıl giderilmiştir? 8 Ağustos 2018 tarihinde yine Ocaklı mevkiindeki çıkan yangın sonucu zarar gören tarım arazisi için mağdur olan çiftçilere yardım yapılacak mıdır? Aydın’da 2012 yılında kaç hektar ormanlık alan bulunmaktadır? Bu alan 2018 yılında kaç hektar olmuştur?" (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış