• 10 Ağustos 2018, Cuma 16:15

Çocuklar tangram yapımını öğrendi

Aydın Gençlik ve Çocuk Kütüphanesi, “Siz yoksanız bir eksiğiz” sloganıyla düzenlediği yaz etkinlikleri kapsamında Oyuncakçı Dede Erkan Atalı’yı ağırladı.

 

Aydın İl Halk Kütüphanesi Yaz etkinlikleri kapsamında “Çocuklar, gençler, ebeveynler siz yoksanız bir eksiğiz” sloganıyla yaz etkinlikleri düzenlenmeye başladı. Bu kapsamda düzenlenen 6 ila 14 yaş grubunun katıldığı Zeka ve Yetenek Oyunları saatinde Erkan Atalı konuk oldu.

 

Oyuncak Müzesi Kurucusu Emekli Teknik Öğretmen Erkan Atalı’nın katıldığı etkinlikte çocuklar 5 çeşit tangram yapımını öğrendi. Etkinlikle ilgili bilgiler veren Atalı, “Halk Kütüphanesi’nin yaz etkinlikleri kapsamında çocuklarımızla hem öğrenmek, hem de keyifli dakikalar geçirmek üzere zeka ve yetenek oyun saatine katıldık. 6 ve 14 yaş grubu çocuklarımızın katıldığı bu etkinliğimizde çizgi çizme, ölçülendirme ve kesme yaparak meydana gelen parçaları birleştirip 5 ayrı tangram oluşturacağız. Tangram, çocuklarda görsel algı yeteneğinin gelişmesinde oldukça önemli bir yer tutan bir oyun. Çocuklarımız yaptıkları tangramları evlerine götürüp orada da oynamaya devam edecekler” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış