• 10 Ağustos 2018, Cuma 16:32

Ege İlleri tanılacak

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin de kurucusu olduğu EGEM Platformunca Ege İlleri 11. Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri düzenlenecek.

 

Ege İlleri 11. Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri, 08-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirilecek. AKM’de bin 400 metrekarede gerçekleştirilecek olan Ege Tanıtım Günlerinde Ege Bölgesini oluşturan illerin kültür müdürlükleri, belediyeleri, ticaret ve sanayi odaları ve ticaret borsaları, illerin firmaları katılım sağlayacak.

 

Ege İlleri 11. Tanıtım Günleri ve Etkinliklerinde Aydın’ın ve bölgenin; tarihi, turizmi, kültürü, folkloru, yöresel yemekleri, tarım ürünleri, sanayi ve ticaret potansiyeli, doğal kaynaklar, el sanatları yönünden zenginliğinin tanıtılacak. 4 gün sürecek olan etkinlikte, zeybek ekiplerinin gösterileri, yaren ekiplerinin gösterileri, Türk halk müziği koro konserleri, Türk sanat müziği koro konserleri, tasavvuf müziği ve orkestra konserleri, mesir saçımı, keşkek ikramı gibi etkinlikler gerçekleştirilecek.

 

Dernek Başkanı Halil Apaydın konuyla ilgili, “Efesiyle, turizmiyle, tarihiyle inciriyle, üzümüyle, zeytiniyle, uçsuz bucaksız sahilleri ile Aydın’ımızın ve bölgemizin tanıtımını katkıda bulunacağına inandığımız ve Ankara’da 08-11 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Ege İlleri 11. Tanıtım Günleri Etkinliklerine Aydın’daki kurum ve kuruluşlarımızı davet ediyoruz” dedi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış