• 10 Kasım 2018, Cumartesi 13:28

AK Gençlerden Ata'ya vefa

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları üyeleri, üzerinde Atatürk'ün fotoğrafı ve sözlerinin yazılı olduğu yüzlerce kitap ayracını Atatürk Kent Meydanı’na asarak, vatandaşlara dağıttı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80’nci yıl dönümü dolayısıyla Atatürk'ün fotoğraf ve sözlerinin yazılı olduğu kitap ayraçları hazırlayan AK Gençler, ayraçları, Atatürk Kent Meydanı'nda, iplere astı. İsteyen vatandaşlar, ayraçları ipten kopararak aldı.

"AHLAK ÜZERİNE HAREKET EDECEĞİZ"

Tanıtım ve Medyadan sorumlu Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Serhat Deveci, “AK Parti Gençlik Kolları olarak bizimle geleneksel hale gelen, kendimize göre Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatmanın en güzel yollarından biri olarak düşündüğümüz ayraç çalışmamızı 10 Kasım kapsamında ikinci defa gerçekleştiriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere vermiş olduğu değer ve eğitime vermekte olduğu önem tarih sayfalarında yer almakta. Bizlere emanet edilen Cumhuriyetimizi her geçen gün ileriye taşımak için elimizden geleni yapacak ve her alan da mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Sürdürdüğümüz mücadelede sınırlarımızı bilecek, ahlaki ölçülerimizi her zaman koruyacağız. Zorbalığa zorbalıkla, şiddete şiddetle değil her zaman çizgimizi koruyarak Atatürk’ün gençlere verdiği değeri boşa çıkarmadan geleneklerimiz ve göreneklerimize bağlı, bizi yetiştiren ailelerimize saygılı ve yaşıtlarımızı, genç kardeşlerimizi sevgi ile kucaklayacak güzel ahlak üzerine hareket edeceğiz" dedi.

"2023 HEDEFLERİNE İLERLEYECEĞİZ"

“Geçmişimizde kazanılan İstiklal Mücadelesi cephede savaşan kahramanların yanı sıra eşiyle, anasıyla, çocuğuyla bir seferberlik hali içerisinde nice fedakarlıklar yapılarak Cumhuriyetin kurulması ile sonuçlanmıştır” diyen Deveci, “Geçmişten günümüze ise toplumun varoluşunun bir parçası olan değişimlere ayak uydurularak ülkemizin daima ileriye taşınmasını hedefleyen adımlarla sağlam bir şekilde yolumuza devam etmekteyiz. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında yer alan gizli ya da açık mihraklara karşı her zaman dediğimiz ve son nefesimize kadar söylemekten vazgeçmeyeceğimiz. Tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak anlayışı ile durmadan ancak yeri geldiğinde nefeslenerek yolumuza devam edeceğiz. Milli menfaatlerimizin ve milli irademizin ön planda olduğu siyaset anlayışı içerisinde olacağız. 2023 hedeflerine hızla ilerlediğimiz, milli iradeden vazgeçmeyerek koştuğumuz bu yolda bugünlere gelinmesinde yol haritası çizen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu topraklar uğruna gözünü kırpmadan şehit olan tüm askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.