• 10 Kasım 2018, Cumartesi 13:20

Ata'yı özlemle andılar

CHP Efeler İlçe Teşkilatı, Atatürk Kent Meydanı'nda, Atatürk'ü anma etkinliği düzenledi. Meydanda kurulan stantta vatandaşlar Atatürk Anı Defterine düşüncelerini yazdı.

 

CHP Efeler İlçe Teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Atatürk Kent Meydanı’nda andı. Partililer aynı zamanda, , Atatürk ile ilgili kitap ayracı ve Türk Bayrağı dağıttı. Açılan stantta vatandaşlar Atatürk Anı Defterine düşüncelerini yazara, Ata’ya saygılarını sundu.

CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, “Atatürk kendisi milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir. Cumhuriyet ile Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır” dedi.

Ekiz Ulu Önder’i saygıyla andığını belirterek, “Atamızı kaybetmenin verdiği derin hüznün yanında O’nun ilke ve inklaplarına, demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan haklarına, barışa ve özgürlüğe olan inancımızla Atamızı saygıyla anıyoruz” şeklinde konuştu. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.