• 10 Kasım 2018, Cumartesi 17:45

"Efeler'i rekor bir oyla kazanacağız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı başbakanlığı döneminde 'Peygamber'e benzetmesi, TBMM'de kavgaya neden olan AK Parti Aydın eski İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, partisine Efeler Belediye Başkan aday adaylığı için başvurdu. Eser, Ege Bölgesi'nde Efeler Belediye Başkanlığı'nı rekor bir oyla kazanacaklarını iddia etti.

 

AK Parti'de Hüseyin Aksu, Mehmet Sabuncu ve Seda Kanat'ın ardından, İsmail Hakkı Eser de Efeler Belediye Başkan aday adayı oldu. Aday adaylığı başvurusu için kendisine destek veren partililerle birlikte AK Parti Efeler İlçe Teşkilatı'na gelen Eser'i, İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı ve yönetimi ile Kadın Kolları Başkanı Ayten Karadağ karşıladı.
Başvuru evraklarını Başkan Gülaştı'ya teslim eden Eser, partisinin belediyecilikte destan yazdığını, bu destanın da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başladığını söyledi.
Belediyecilikte kimsenin AK Parti ile yarışamayacağını savunan Eser, Efeler'i Ak belediyecilikle kavuşturmaya talip olduğunu dile getirdi. Efeler'in tüm mahallelerinin problem ve eksiklerini belirlediklerini anlatan Eser, sorunun da çözüm yolunun da ne olduğunu bildiklerini ifade etti. Ege Bölgesi'nde Efeler Belediye Başkanlığı'nı rekor bir oyla kazanacaklarını iddia eden Eser, şunları kaydetti:
"Siyasette tek bir muradımız var. O da şehrimize, hemşerilerimize, ülkemize hizmet etmek. Bizler dava adamlarıyız. Bu yola ruhumuzu, azmimizi, bilgi birikimimizi, tecrübemizi koyduk. Dostlarımızın da desteğiyle Allah nasip ederse bu görevi de başarıyla gerçekleştireceğiz."
Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediyeleri'ni de başarısızlıkla suçlayan Eser, "Şehrimiz, CHP zihniyeti tarafından temel belediyecilik hizmetlerinin bile verilmemesi sebebiyle alt yapısıyla üst yapısıyla trafik karmaşasıyla adeta kaderine terk edildi. Geçen yıllar Aydınımız için hemşerilerimiz için kayıp yıllar olmuştur. Aydınımız her geçen gün kent kimliğini, kent vizyonunu kaybetti. Göz göre göre şehrimizin geleceğinin çalındığına şahit oluyoruz. Yerel kalkınmanın temel görevleri ve ilkeleri açısından değerlendirildiğinde CHP belediyelerinin ve kadrolarının kentin ve kentlinin beklentilerini karşılamasında yönetme becerilerinin eksik ve yetersiz kaldığı aşikardır" dedi.
Eser'i tebrik ederek, başarılar dileyen Başkan Gülaştı da, Erdoğan'ın işaret edeceği adaylarla Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediyeleri'ni kazanacaklarına inandıklarını söyledi.
AK Parti eski İl Başkanı ve İl Genel Meclisi eski Başkanı olan Eser, 2008 yılında yaptığı bir açıklamada, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan için 'Biz Başbakanımızın aşığıyız. Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamberdir gibidir' ifadelerini kullanmıştı. Eser'in bu sözlerini, MHP'li Osman Durmuş'un 2010 yılında TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirmesi, milletvekilleri arasında kavga çıkmasına neden olmuştu. Yaşananların ardından Eser, AK Parti'den istifa ettiğini açıklamıştı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.