• 11 Temmuz 2018, Çarşamba 12:03

AY-SİAD üyelerine bilgilendirme toplantısı

Aydın Vergi Dairesi yetkilileri, AY-SİAD üyelerini 15 Mayıs 2018’de yürürlüğe giren 7143 sayılı kanunla ilgili bilgilendirdi. Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu, kanunla ekonomiye nefes aldırmak ve vatandaşlara kolaylık sağlamanın amaçlandığını ifade etti.

 

Aydın Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AY-SİAD) üyeleri, 15 Mayıs 2018’de yürürlüğe giren 7143 sayılı kanun konusunda düzenlenen bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Kalfaköy’deki 1926 Restaurant’ta düzenlenen toplantıya AY-SİAD Başkanı Özen Gündüz, Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu, Vergi Dairesi yetkilileri ve dernek üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Gündüz, “Vergi affı düzenlemeleri ve maliyemizin sunmuş olduğu desteklerle ilgili geçen hafta içerisinde başkanımızı ziyarete gittiğimizde sizleri misafir etmek isteriz dedik. Başkanımız kırmadı daire müdürlerimizle beraber geldiler” dedi.

 

“KANUNU SİZLERE TANITMAK İSTEDİK”

Sanayici, iş adamı ve esnafın her zamanda yanında olduklarının altını çizen Vergi Dairesi Başkanı Müsevitoğlu ise, “15 Mayıs 2018’de yürürlüğe giren ve bazı alacakların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kanunu sizlere tanıtmak istedik. Bunun yanında vergisel avantajları da sizlerin bilgisine sunmayı amaçladık. Burada yapılandırmadan maksat, borç kütlesini hafifletilerek ödenebilir hale gelmesini sağlamak. Ekonomiye nefes aldırmak ve vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak amaçlanıyor” ifadelerini kullandı.

 

İPEKÇİ BİLGİ VERDİ

Konuşmaların ardından kürsüye, Gelir İdaresi Grup Müdürü Yusuf İpekçi geldi. 2 yıldır Aydın’da görev yaptığını ifade eden İpekçi, 7143 sayılı kanunun tanıtımını yaparken, getirileri ve neler sağladıkları konusunda önemli bilgiler paylaştı. Kanunun kapsamının çok geniş olduğunu söyleyen İpekçi, kanunun herkesin ihtiyacını karşılayabileceğini sözlerine ekledi. Kanunun kapsadığı borçlar konusunda da bilgiler veren İpekçi, üyelere faydalı bilgiler verdi. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Açık
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış