• 11 Temmuz 2018, Çarşamba 14:24

"Türkiye dünyanın nizamında söz sahibi olacak"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili, “Türkiye Cumhuriyeti’nin daha kararlı, daha süratli biçimde bölgenin vefalı devleti, dünyanın nizamında söz sahibi olacağı bir döneme girilmiştir” dedi.

 

Türkiye geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçti ve yeni sistemin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin etmesiyle sistem resmi olarak başladı. MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan yeni sistemle ilgili, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Cumhur İttifakının başarısıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin daha kararlı, daha süratli biçimde bölgenin vefalı devleti, dünyanın nizamında söz sahibi olacağı bir döneme girilmiştir. Her vatandaşın bu heyecanla çalışarak, üreterek, verimli enerji tüketerek katkı sağlayacağına inancımız tamdır. Endüstri 4.0 çağında zaman kaybetmeden gençlerini iyi yetiştirilmesi, mesleki ve teknik eğitimde istenilen kalitenin yakalanması temennimizdir” ifadelerini kullandı.

 

“Liyakat esaslı görevlendirmeler beklentimiz, ayrımcılığın son bulması hedefimizdir” diyen Başkan Pehlivan, “Yeni kabinenin Türk Milletimizin geleceği adına çok büyük sorumlulukları başaracağına inanıyor Cumhurbaşkanımızın başkanlığında yeni bakanlar kurulumuza başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

MHP Aydın İl Teşkilatları olarak da Aydın’da yapılacak her türlü çalışmanın içerisinde olacaklarını belirten Pehlivan, “Üzerimize düşen görevi yerine getireceğimizden hemşerilerimiz emin olsun. Partimizin kapısı, şahsımın ve yöneticilerimizin telefonu daima açıktır. Dün dünde kalmıştır. Bugün ise birlikte inanmanın, birlikte başarmanın zamanıdır" dedi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 7 Açık
Yarın: 15/7 Çok bulutlu