• 11 Temmuz 2018, Çarşamba 12:16

Yaban domuzlarıyla mücadele edilecek

Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yaban Domuzu Merkez Av Komisyonu kararı gereğince 15 Şubat 2019 tarihine kadar sürek avı düzenlenerek, yaban domuzlarının popülasyonunun azaltılacağı belirtildi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, ormanlarda bulunan zararlı organizmalarla mücadele konusunda çalışmalar yürütülüyor. Aydın’da da tarım alanlarına büyük zarar vermekte olan yaban domuzları ile mücadele başlatıldı. Bu kapsamda sürek avı yapılabilecek.

 

Bu kapsamda, 2018 yılı içerisinde Aydın Zafer Mahallesi Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği, Aydın Işıklı Mahallesi Avcılık ve Atıcılık Derneği ve Çeştepe Mahallesi Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği avcıları ile muhtelif tarihlerde gece eğitimleri yapılarak, sürek avında uyulması gereken hususlar hakkında bilgiler verildi.

 

Ayrıca sürek avında daha başarılı olmak, domuz populasyonunu kontrol altında tutmak ve tarım alanlarına verilen zararı en aza indirmek için Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Ziraat odası ve Avcılar ve Atıcılar kulüpleri ile işbirliği halinde çalışmalar yapacak. Ziraat Odası Başkanlıkları yapılacak sürek avına katılan avcıları 5 adet fişek vererek destekleyecek ve avcılar için gerekli görüldüğünde ve ihtiyaç hasıl olduğunda sürek avının yapılacağı alana götürme konusunda destek verecek. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Açık
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış