• 11 Ekim 2018, Perşembe 15:42

Girişimciler sertifikalarını aldı

Aydın Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AY-SİAD), İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen Girişimcilik Eğitimi sonunda sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere belgelerini teslim etti.

 

AY-SİAD’ın öncülüğünde gerçekleştirilen Girişimcilik Eğitimi sona erdi. İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen ve Mayıs ayında başlayan kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerde sertifika almaya hak kazandı. Kahve Bahane’de gerçekleştirilen programa AY-SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özen Gündüz ile Çalışma ve İş Kurumu Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi, Çalışma ve İş Kurumu Aydın Şube Müdürü Hüseyin Çakır, AY-SİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve kursiyerler katıldı.

"İŞ HAYATLARINDA BAŞARILAR DİLERİM"

AY-SİAD Başkanı Özen Gündüz yaptığı konuşmada; “Ekonomik anlamda yeni kapıların açılmasına, yeni sektörlerde bizde var olalım fikrine hepimizin ihtiyacı var. Girişimcilik fikrinin oluşması kalkınmamız açısında önemli olduğu kadar sosyal anlamda da kendimizi geliştirmeye ihtiyaç olduğu kanısındayım. İş ahlakı, bu sosyal gelişmenin en önemli faktörü olarak karşınızda hep olacaktır. Alın teri ve helal lokmayla haramdan kaçarak ahlaklı iş büyümesi ve buna bağlı olarak elde edilecek gelir çok güzel bir şey. Devletin vereceği teşviklerle elde edilecek iş imkânı ve buna bağlı olarak ülke geneline sunulacak katkının önemli olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle tüm girişimci kursiyerlerimize iş ve sosyal hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

"BİZ YANLARINDAYIZ"

İŞKUR Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi ise; “Türkiye’de iş kurmak isteyen istihdam ve üretime katkı sunmak isteyen herkesin yanındayız. Gençlere ve kadınlara özellikle devletimizin desteği bol. İŞKUR’un da bu yönde bütçesi de oldukça geniş. İşsizlik dünyanın en önemli problemi. İnşallah ülkemizde iş ve işsizlik sorunu daha da aşağıya inecek. Belli iş modellerini bulmak, uygulamak ve sürdürebilirliğini sağlamak çokta kolay olmayacak biliyorum ama bazı hayallere de korkarak ulaşamazsınız. Gençlerimiz, kadınlarımız çalışma ve iş konusunda yeter ki cesaretli olsunlar. Biz yanlarındayız” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikalarının takdim edilmesiyle program sona erdi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
15 / 11 Bulutlu
Yarın: 16/11 Parçalı bulutlu