• 11 Ekim 2018, Perşembe 13:30

Hediyelerle yüzleri güldü

Aydın'da 255 öğrenciye ayakkabı, 130 öğrenciye ise sırt çantası ve kırtasiye malzemesi hediye edildi.

 

Kızılay ve Flo Mağazası'nın başlattığı yardım kampanyası kapsamında Efeler Çeştepe İlkokulu'nun 255 öğrencisine ayakkabı, Yenipazar'ın 130 öğrencisine de sırt çantası ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Çeştepe İlkokulu'nda hediyelerin dağıtımına Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Yurdabekçi ve Ercan Tan, Filo Mağazası Genel Müdürü Tahir Bayraksoy, Kızılay Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci, Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, Aydın İl Göç İdaresi Müdürü Soner Koç ve Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen katıldı. Öğrenciler, Kaymakam Şahin ve beraberindekileri çiçeklerle karşılayıp kendilerine halk oyunları gösterileri sundu.

 

Gösterinin ardından, sınıfları ziyaret eden Kaymakam Şahin ve beraberindekiler, tüm öğrencilere ayakkabı hediye etti. Yeni ayakkabılarına kavuşan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu.

 

Açıklama yapan Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, öğrencilere hediye dağıtılmasına Aydın Şube Başkanı Bekir Sıktı Pekmezci'nin vesile olduğunu belirterek, "Çocuklara, ayakkabı giydirmekten dolayı çok mutluyuz. Kızılay olarak biz her zaman elimizden gelen hizmetleri yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

 

Çok güzel bir yardım kampanyası için bir araya geldiklerini ifade eden Kaymakam Şahin de, öğrencilere ayakkabı dağıttıklarını söyledi. Şahin, "Ben Çeştepe İlkokulu'nu seçimlerinden dolayı Kızılay ve Flo firmamıza çok teşekkür ediyorum. Nice yardımlarda buluşmak dileğiyle diyorum, ayakkabılar öğrencilerimize hayırlı olsun" diye konuştu. Kızılay'ın yaptığı çalışmalardan övgüyle bahseden Şahin, "Kızılay, hem yurt içinde hem de yurt dışında göğsümüzü kabartan bir yardım kuruluşumuz. Olağanüstü dönemlerde insanların yardımına koşan bir kuruluşumuz. Yine olağan dönemlerde kan bağışı ve diğer yardımlarla insanlarımızı destekleyen bir kuruluşumuz. Bizler, Kızılay ile çalışmaktan büyük keyif alıyoruz" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından, Yenipazar İlçesi'ne giden heyet, ilçenin tüm birinci sınıf öğrencilerine sırt çantası ve kırtasiye malzemesi hediye etti. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı