• 11 Ekim 2018, Perşembe 15:34

"Ortak sorun: tarım ve sulama"

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Çine’de İlçe Değerlendirme Toplantısına katıldı. Köşger, toplantıda birçok sorunun çözüldüğünü, sonuç alıcı bir toplantı gerçekleştiğini kaydetti. Köşger ayrıca gittiği üç ilçede ortak sorunun tarımla ilgili olduğunu belirterek, çözüm için çalışmalara başladıklarını söyledi.

 

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın’ın ilçelerini gezerek, ilçe değerlendirme toplantıları ile sorunları dinlemeye devam ediyor. Halkın istek, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla Aydın Valiliği toplantılarında oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar var ise sorunlarını ya da önerilerini anlatıyor. Nazilli ve Koçarlı ziyaretlerinin ardından Köşger Çine’de de İlçe Değerlendirme Toplantısına katılarak sorunları dinledi.

"ÜST DÜZEY İL MÜDÜRLERİ BULUNUYOR"

Toplantı sonrası değerlendirmede bulunan Vali Köşger, “İlçe ziyaretlerimizin üçüncüsünü gerçekleştirdik. İlçelerimizde muhtarlarımızla, esnaf sanayi odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla o ilçenin öncelikli sorunlarını ele aldığımız toplantılarımız bunlar. Çok verimli bir toplantılar gerçekleştirildi. Öncelikli sorunları onlar dile getiriyorlar. Daire amirlerimiz, en üst düzeydeki il müdürlerimiz burada bulunuyor” dedi.

"BİRÇOK SORUN ÇÖZÜLDÜ"

Ocak ayından önce Aydın’ın tüm ilçelerini gezerek sorunları dinleyeceklerini kaydeden Köşger, “Anında çözüm üretilen sorunlarımız var. Yanlış anlaşılan veya müracaat edilmemiş sorunlar var. Onlarla ilgili başvuruları aldık. Birçok sorun buradan çözülerek çıktı. Sonuç alıcı bir toplantı oluyor bu. Planlama programlama isteyen konularla ilgili de arkadaşlarımız not alıyor. Önümüzdeki yılın planlamaları hazırlanıyor” ifadelerini kullandı. Vali Köşger, gezdiği üç ilçede ortak sorunun tarım ve sulama ile ilgili olduğunu ve çözüm üretmek için çalışmalara başladıklarını söyledi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 11 Bulutlu
Yarın: 16/9 Parçalı bulutlu