• 12 Ocak 2018, Cuma 16:19

Öğretmenliğe geri dönmenin mutluluğu

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde, FETÖ'nün "Mor Beyin" tuzağı sonucu ByLock kullandıkları iddiası ile görevlerinden ihraç edilen Eğitim İş üyesi öğretmenler Ayşen Sandıkçı ve Zuhal Ünal Usun, son Kanun Hükmünde Kararname(KHK) ile görevlerine iade edilmenin mutluluğunu yaşadı.

 

Eğitim İş Aydın Şubesi'nde, 16 ay önce ihraç edildikleri öğretmenlik görevlerine geri iade edilen Ayşen Sandıkçı ve Zuhal Ünal Usun ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Remzi Çomakçı, Eğitim İş'in kurulduğu günden beri haksızlığa, hukuksuzluğa, bölücülüğe ve gericiliğe karşı mücadele verdiğini söyledi.

Sendikasının cemaat sevicilerine karşı dik durduğunu, gericiliğin korkulu rüyası olduğunu ve bu uğurda bedeller ödediğini ifade eden Çomakçı, Eğitim İş'i gericilikle özleştirmenin gaflet ve dalalet olduğunu dile getirdi.

686 sayılı KHK ile mesleğinden edilenler arasında Eğitim İş üyelerinin de olduğunu belirten Çomakçı, "İşinden, aşından, ekmeğinden, mesleğinden ihraç edilen en çok sevdiği gururla ve şevkle yaptığı mesleğinden geleceğin güvencesi çocuklarından ayrı kalan üyelerimiz Ayşen Sandıkçı ve Zuhal Ünal Usun, 697 sayılı KHK ile görevlerine dönmüşlerdir. Bizim sendikamızdan ne FETÖ’cü ne cemaatçi ne de ByLock’çu çıkar. Yanlış hesap Eğitim İş’ten dönmüştür" dedi. "Eğitim İş, gerici bir yapılanma ile anılmak değil yan yana kenarından kıyısından da olsa anılamayacağını göğsünü kabarta kabarta söyleyen, laik bilimsel demokratik eğitime benimsemiş evrensel sol değerlerle Cumhuriyet değerlerini birleştirmiş yegâne örgüttür" diyen Çomakçı, her zaman cumhuriyetten, bağımsızlıktan, laiklikten, bilimsellikten ve Türkiye Cumhuriyeti'nden yana olduklarını söyledi. Görevlerine iade edilmenin mutluluğu yaşayan 34 yıllık edebiyat öğretmeni Sandıkçı ve 10 yıllık İngilizce öğretmeni Zuhal Ünal Usun da, 10 gün içinde görevlerine başlayacaklarını ifade etti. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış