• 12 Ocak 2018, Cuma 17:15

Tepki çeken Atatürk heykeli

AK Parti'nin Aydın'daki kalesi olarak bilinen Köşk'te, Recep Tayyip Erdoğan Meydanı'na dikilen Atatürk heykelinin, Atatürk'e benzemediği iddia edildi.

 

 

Köşk Belediyesi'nin yaptırdığı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açılışını yaptığı Recep Tayyip Erdoğan Meydanı'ndaki Atatürk heykeli, tepki çekti. CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri, bu heykelin, Atatürk'e benzemediğini iddia etti. Köşk'e yaptığı ziyaret sırasında Recep Tayyip Erdoğan Meydanı'ndaki heykelin dikkatini çektiğini belirten Güneri, "Söz konusu heykel, Mustafa Kemal Atatürk heykeli olarak o meydana yerleştirilmiş olsa da nereden ve hangi açıdan bakarsak bakalım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e benzememektedir. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açılışını yaptığı meydana, söz konusu heykelin Köşk Belediyesi’nce yaptırılarak yerleştirildiğini öğrendik" dedi.

Bakan Soylu ve Köşk Belediye Başkanı AK Parti'li Rıfat Kadri Kılıç'a "Bu heykeli, yaptırırken yahut bu meydanın açılışını gerçekleştirirken hiç mi fark etmediniz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e benzemediğini? Böyle bir durum nasıl dikkatinizden kaçtı?" diye soran Güneri, kendilerinden bu sorulara cevap vermelerini beklediklerini söyledi. İyi niyetli yaklaşarak bu hatanın dikkatsizlikten kaynaklığını varsaymak istediklerini ve derhal bu hatanın düzeltilmesini talep ettiklerini belirten Güneri, söz konusu durumun takipçisi olmaya devam edeceklerini ifade etti. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.