• 12 Ocak 2019, Cumartesi 17:33

"Birlikte güçlüyüz"

Aydın Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) 19 Ocak'ta yapılacak olağan genel kurulda, başkan adayı olduğunu açıklayan Orhan Karagöl, meslektaşlarına yönetimini tanıttı.

 

Aydın Ses Gazetesi Reklam Koordinatörü ve AGC Yönetim Kurulu Başkan adayı Orhan Karagöl, AGC genel kurulu öncesi, gazete sahipleri ve gazeteciler ile toplantıda bir araya geldi. Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanı Cem Ulucan ve Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen'in de katıldığı toplantıda Karagöl, yönetimini tanıttı. Birlik ve beraberlik mesajları veren Karagöl, ekip arkadaşları ile birlikte yönetime talip olduklarını söyledi. Karagöl, meslektaşlarından genel kurulda destek istedi.

Mevcut AGC yönetimini eleştirmeyen Karagöl, "Bir süre önce, Aydın Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan birkaç arkadaşımla bir araya gelip, şu an ki yönetimi eleştirmek adına değil ama daha iyisini yapma adına bir söz birliği yaptık. O günden beri de Aydın Gazeteciler Cemiyeti üyelerine tüm arkadaşlarımızla beraber kendimizi anlatıp, daha güzel işler yapmak adına aday olduğumuzu belirttik. Oluşturmuş olduğumuz bir yönetim kurulu var. Önümüzdeki hafta yapılacak genel kurulumuzda arkadaşlarımızla beraber yönetime hayırlısıyla talibiz. Aydın Gazeteciler Cemiyeti yönetiminde, iki dönem görev yaptım. Her zaman birlik ve beraberlik adına neler yapabileceğimizi konuştuk. Gazete ve gazeteciler adına hangi güzel işlere imza atabiliriz diye bu düşünceyi paylaşan arkadaşlarla yola çıkma kararı aldık. Hepinizin desteğini bekliyoruz" dedi.

Hem gazete sahiplerinin hem de gazetecilerin ekonomik sıkıntılar yaşadıklarına dikkat çeken Karagöl, şunları kaydetti:

"Hiçbirimizin durumu iyi değil. Öncelikle bunun farkında olmak lazım. Toz pembe bir hayal kurmanın bir anlamı yok." Projelerini genel kurulda açıkladıklarını ifade eden Karagöl, toplantıya katılan meslektaşlarına teşekkür etti.

ABGC Başkanı Ulucan ve Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özmen ile birlik ve beraberlik mesajı veren Karagöl, "Yapmak istediğimiz her şey aynı. Burada hiçbir yabancı arkadaşımız yok" dedi.

Projelerini açıkladıklarında, meslektaşlarının heyecanlanacağını dile getiren Karagöl, şunları ifade etti:

"Biz ipek böceği gibi kozamızı içimize örmüşüz. Denizli’de, Muğla’da neler yaşanıyor ki yurt dışını görelim. Gerçekleştirmek istediğimiz o kadar çok proje var ki, Valiliğinden tutun da, belediyeler ve kardeş cemiyet örgütlerimize kadar bunların hepsini ancak birlikte yapabiliriz. Ben burada kendi yönetimime güveniyorum. Aydın Gazeteciler Cemiyeti adını ve kurumsallığını daha yüksek seviyelere taşımak adına ve hem gazeteler için hem de gazeteciler için ortak payda da güzel işler yapabilmek hedefimizdir."

Kendisine değil genç, dinamik ve aktif olarak gazeteciliğini sürdüren yönetiminde yer alan arkadaşlarına güvendiğini kaydeden Karagöl, yönetiminde Aydın Ses Gazetesi'nden Kamil Kazankaya'nın, Hedef Gazetesi'nden Emrah Dinçer'in, Güzelhisar Gazetesi'nden Melek Gürbüz'ün, Koçarlı Haber'den Şener Alevci'nin, Anadolu Ajansı'ndan Ferdi Uzun'un, İhlas Haber Ajansı'ndan Mehmet Barlas'ın, Yenikroba Gazetesi'nden Semih Başkar'ın ve Nazilli Havadis Gazetesi'nden Mehmet Ali Cintosun'un bulunduğunu açıkladı. AGC'yi üst seviyelere taşımak istediklerinin altını çizen Karagöl, yönetimi ile güzel işlere imza atmak için mesai harcayacaklarını söyledi.

Kahvaltıya katılan gazetecilerin çoğunun hem ABGC'ye hem de AGC'ye üye olduğunu dile getiren ABGC Başkanı Ulucan da, "Burada bulunan 60-70 kişinin çoğu her iki cemiyetimize de üyedir. Bu zaten bizim bir olduğumuzu gösteriyor. Sıkıntımız birlikte hareket etmeye izin vermeyenlerden kaynaklıdır. İnşallah önümüzdeki günlerde belki fiilen birleşmeyi sağlayamasak da bir hareket edebiliriz" ifadelerini kullandı.

Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özmen de, Karagöl ve yönetimine başarılar diledi. Aydın’da bulunan gazeteciler cemiyetlerinin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleri gerektiğinin altını çizen Özmen, "Gazeteciler birlik olmalı ki gazeteler güçlensin" dedi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.