• 12 Ocak 2019, Cumartesi 17:51

Cumhur İttifakından gövde gösterisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Cumhur İttifakının Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Mustafa Savaş olduğunu resmi olarak duyurdu. Cumhur İttifakında Aydın’ın 10 ilçesi AK Parti’ye, 7 ilçesi ise MHP’ye teslim edildi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yerel seçimlere 78 gün kala AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) oluşan Cumhur İttifakının adaylarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre adaylar şu şekilde: Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Çine: Celal Özden, Didim: Mümin Kamacı, Kuşadası: Fuat Akdoğan, Koçarlı: Nedim Kaplan, Köşk: Nuri Güler, Bozdoğan: Ufuk Altıntaş, Buharkent: Mehmet Erol (Mevcut Başkan), Kuyucak: Metin Ertürk (Mevcut Başkan), Sultanhisar: Ertegün Ünal, Yenipazar: Suat Menderes. MHP adayları: Efeler: Ümmet Akın, Söke: Mehmet Beliğ Azbazdar, Germencik: İsmet Akın, İncirliova: Gürşat Kale (Mevcut Başkan), Karpuzlu: Hilmi Dönmez, Nazilli: Haluk Alıcık (Mevcut Başkan), Karacasu: Zeki İnal.

 

“YÜZDE 60’IN ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ”

Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda konuşan Hamza Dağ, salonun atmosferinden seçime hazır olduklarını gördüğünü kaydederek, “Ben bu bölgenin evladıyım. Şimdi 2019 seçimine giderken, bölgemizdeki illerimizde Cumhur İttifakı ile beraber sadece yerel seçimlerde yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatacağız. Rakip siyasi parti adaylarının da bunlardan bahsetmesini isteyeceğiz. Bizim ittifakımızda, sadece 24 Haziran seçimlerine dair bir ittifak yoktur. Bizim ittifakımız, 15 Temmuz hadiseden sonra Türkiye’de yaşanan, ülkemizin bekası noktasında bu sürece dair bir ittifaktır. Seçimden sonra bozulan bir ittifak değildir. Karşımızdaki illet ittifakında İYİ Parti sözcüsü kendileri için ‘seçim bitti, ittifak bozuldu’ sözünü söyledi. 31 Mart akşamı partilerin oy oranlarından ziyade ittifakların oy oranı konuşulacaktır. Cumhur ittifakının oyu 24 Haziran seçimlerinde 52.6 oldu, inşallah Cumhur İttifak’ı bu seçimde yüzde 60’ın üzerine çıkarak kendi rekorunu egale edecektir” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bölgede başarısız olduğunu iddia eden Dağ, “Bölgemizde CHP’nin beceriksizliklerine her gün şahit olanlardan biriyim. Aydın’a girdiğimde ilk dikkatimi çeken Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu bir inşaat olsun isterdim. Ancak ilk dikkatimi çeken Büyükşehir Belediyesi’nin billboardlardaki ilanları ve resimleri oldu. Milletin parasını billboardlardaki reklamlara ayırmak, kimsenin hakkı değildir. Kendi cebinizden o pankartları, ilanları asıyorsanız anlarım. Ama bu milletin parasıyla yapıyorsanız, bunların hesabını dünyada da, ahirette de verirsiniz” ifadelerini kullandı.

“2 MİLYARIN ÜZERİNDE YATIRIM YAPTIK”

Aydın’a yapılan yatırımlara da değinen Hamza Dağ şunları söyledi, “15 yılda Aydın’a sadece ulaşım alanında 2 milyarın üzerinde yatırım yaptık. Toplamda 30 milyarın üzerinde yatırım gerçekleştirdik.

Biz muhalefetin iktidar olduğu illerde şunu yaşıyoruz. 2011’den beri İzmir milletvekilliği yapıyorum. 2014’e kadar AK Partili sadece Bayındır Belediyesi vardı. 2014’te bu sayı 7’ye çıktı. Şimdi zaman zaman muhalefetin yerelde belediyede olduğu yerlerde, ‘yeterli desteği alamıyoruz’ sözü ortaya çıkıyor. Tüm belediyeler devletten aynı desteği alıyor. Ama, bizimle aynı partiden olan belediyemiz kendi iline ve ilçesine yapacağı projeyi bize getirdiğinde, Ankara’dan hizmetin takibi hiç de zor olmuyor. Fakat, beş yıl boyunca ilinizin muhalefet partili olan Büyükşehir belediye başkanı veya ilçe belediye başkanı sizden bir tane talepte bulunmamışsa siz ne yapacaksınız. Okul yapmak istersiniz, sağlık ocağı yapmak istersiniz, imar yetkisi belediyede, yapacağınız hizmet için zorluk çıkarıyorsa nasıl hizmet getireceksiniz”

 

“VAKİT AYDIN VAKTİ”

Hamza Dağ konuşmasının ardından Büyükşehir ve İlçe belediye Başkan adaylarını açıkladı. Büyük bir coşkuyla karşılanan AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ise, “1 Mart seçimleri çok önemli başarıyla geçilmesi gereken bir seçimdir. Tüm vatandaşlarımızı kucaklayacağız, Aydın’ı birlikte sahiplenip, birlikte yöneteceğiz. Bizler de cumhur ittifakının adayı olarak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 31 Mart akşamı zaferle çıkmak için gece gündüz çalışacağız. Çıktığımız bu yolda davamıza ve ittifakımıza sahip çıkmak boynumuzun borcu. 31 Mart akşamına kadar kampanyamız şölen havasında geçecek. Siyaseti çirkinleştirmeyeceğiz. Kötü söz söylemeyeceğiz. Rakibimin kadın olduğunu, anne ve eş olduğunu unutmayacağız. Asla kötü söz söylemeyeceğiz. Davamıza yakışan asaletle mücadele edeceğiz. 31 Mart akşamı tüm Aydınlıların belediye başkanı olacağım. O su faturalarını ucuzlatacağız. Menderes Nehri’ni kirleten ve ceza yiyen bir belediye başkanı olmayacağım. Büyükşehir olarak tarım, turizm ve termalle ilgili yatırımlar yapıp, önünü açacağız. Partimin ve Milliyetçi Hareket Partimizin teşkilatları ile birlikte gece gündüz çalışıp 31 Mart akşamı destan yazacağız. Gezilmedik mahalle, gezilmedik sokak, sıkılmadık el bırakmayacağız. Vakit Aydın vakti, Vakit kazanma vakti. Aydınımızın geleceği için, yaşanabilir rahat bir şehir yapmak için çalışacağız” şeklinde konuştu.

KONUŞMALARDAN NOTLAR

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, "Makamların ve mevkilerin bizim için önemi yok, 17 ilçemizin tamamında tüm adaylarımızla birlikte kendi adayımızmış gibi çalışacağımıza söz veriyoruz. 78 gün sayılı gün, çabuk geçecek. İnşallah o akşam ekranlarda Aydın’ın Cumhur İttifakının en başarılı olduğu illerden biri olduğunu hep birlikte göreceğiz. 78 günlük seferberlik ilan ediyoruz" derken, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, "Birlik ve beraberlik içinde tek vücut olarak, tek güç olduğumuzda 17 ilçeyi ve Büyükşehir Belediyesini almamak için bir sebep yok" ifadelerini kullandı.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim de, "31 Mart seçimlerini Aydın için önemsiyoruz. Ya Aydın’ı 5 yıl daha ilçe belediye başkanları ile kavga eden, kavgalı olduğu ilçelere gerekli hizmeti etmeyen bir anlayışa teslim edeceğiz ya da Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği ile Aydın’ı bu esaretten kurtaracağız. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Adamı MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu yüksek duyarlılığın bir sonucu olan ve 24 Haziran’da başarının pay sahibi olan Cumhur İttifakı’nın Aydın açısından öneminin altını çizmek istiyorum. Yine, yeniden Cumhur İttifakı ile bir başarı hikayesi yazacağız" şeklinde konuştu. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.