• 12 Haziran 2018, Salı 18:23

"Kendi görevlerinize bakın"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Üyesi Necmettin Ünüvar, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’un ‘otopark’ açıklamasına tepki gösterdi. Ünüvar, “İlçe Belediyesi olarak kendi görevlerinize bakın” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde Buharkent Otogarı ve düğün salonunun açılışına katılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Buharkent Belediye Başkanı isterse Pazar yeri de yapacaklarını dile getirmişti. Mehmet Erol’un bu sözlere cevabı gecikmedi.

 

Buharkent Çağlayan Deresi ve Rekreasyon Alanı'nın temel atma töreninde konuşan Mehmet Erol, “Biz bu pazar yerini buraya yapacağız. Bir kaynak bulacağız mutlaka yapacağız. Olmazsa Mart 2019’da bizi daha güçlü getireceksiniz yine yapacağız, yine yapacağız. Altına da 120 arabalık otopark yapıyoruz. Esasında bu Büyükşehir’in görevi. Onun yapacağını da biz yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Konuyla ilgili hemen bir açıklama yapan CHP’li Meclis Üyesi Necmettin Ünüvar ise, “Buharkent Belediye Başkanı Sayın Mehmet Erol otopark yaptırıyormuş hayırlı olsun. Gençsin, dinamiksin anlıyoruz. Ama otopark yapmak Büyükşehir’in görevidir buna rağmen bakın biz yapıyoruz deyip tüm ışıltıyı bozdun şimdi sayın başkan. Gel biraz kanundan konuşalım. Madem görevdir, yetkidir mevzusunu açtın bu konuda konuşalım. Sayın başkan öncelikle keşke konuşma metnini hazırlarken Büyükşehir’in görevlerinden önce ilçe belediyesi olarak kendi görevleriniz kısmına bir açıp baksaydın” dedi.

 

“5216 sayılı kanunun 7. maddesinin ilçe belediyelerinin görevlerini anlatan 2. bölümünün d fıkrası tam adres senin için. Aradığın her şey orada yazıyor” diyen Erol, “Kanunun konuyla ilgili kısmı mealen diyor ki “ilçe belediyesi otopark yapabilir”. Yani ‘bu Büyükşehir’in görevidir ama biz yapıyoruz gibi bir ifadenin kanuna dayanır bir kısmı yok. Varsa kanuna bir itiraz meclise başvurur meramını dile getirirsin. Öyle bu Büyükşehir’in görevidir deyip aradan çıkmak yok. Gelelim Büyükşehir’in otopark yapma görevine, İlçe belediyesi gibi büyükşehir de otopark yapabilir diyor kanun. Büyükşehir vatandaştan aldığı her kuruşu hizmet olarak götürüyor. Buharkent’ten alınan otopark parası 228 bin 773 lira ama yapılan toplam yatırım 13 milyon lira” diye konuştu. (Aydın SARI)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.