• 12 Temmuz 2018, Perşembe 16:06

CHP’li Bülent Tezcan, Erdoğan’a hakaretten 30 bin TL ödeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, Erdoğan’a ‘faşist diktatör’ dediği için hakkında manevi tazminat davası açılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın 30 bin TL ödemeye mahkum edildiğini bildirdi.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ekrem Ekşinat hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açılmış, dava sonucunda Ekşinat’a yurtdışına çıkış yasağı getirilmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da Ekşinat’a destek vermek üzere Tekirdağ’a gitmiş ve orada yaptığı konuşmada, “Ne demiş Süleymanpaşa Belediye Başkanımız, ‘faşist diktatör' demiş. Kime demiş, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a demiş. İddia bu, şimdi Ekrem başkan bu lafı dedi demedi ben onu bilmem. Ama Tekirdağ meydanında ben söylüyorum Recep Tayyip Erdoğan, faşist diktatördür. Hem de onların anladığı dilden söylüyorum. Şeddelisidir diktatörün şeddelisidir hem de" ifadelerini kullanmıştı. Yaşananların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine diktatör diyen Tezcan hakkında 50 bin TL’lik tazminat davası açmıştı.

Erdoğan’ın Tezcan’a açtığı dava sonuçlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı açıklamada “Bülent Tezcan aleyhine ‘faşist diktatör’ dediği için açtığımız manevi tazminat davasında, mahkeme 30 bin TL manevi tazminata hükmetti. Sayın Cumhurbaşkanımızın kişilik haklarını ihlal edenler konumu ne olursa olsun hukuk önünde hesap vermekten kurtulamayacaktır” yazdı. (Güllü SUH)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu