• 12 Temmuz 2018, Perşembe 17:01

Ödül Komisyonu toplandı

Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) organize ettiği “AGC 2017 Basın Ödülleri” için ödül komisyonu toplandı. Jüri üyeleri 40’a yakın eseri değerlendirerek puanlarını kullandı.

 

AGC 2017 yılı ‘Basın Ödülleri’ yarışması için başvurular Nisan ayında başlamıştı. Toplamda 12 kategoride ödül verilecek yarışmanın başvuru süresi 10 Temmuz’da sona erdi. Başvuruların tamamlanmasının ardından, ödül komisyonu Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) İletişim Fakültesi'nde toplandı ve eserleri değerlendirerek puanlarını kullandı. Sonuçlar, 25 Temmuz Çarşamba günü düzenlenen törenle açıklanacak.

 

AGC Başkanı Semra Şener konuyla ilgili, “Jürimiz toplandı toplam 12 kişilik bir ekip çalıştık. Herkesin önünde bir çizelge vardı ve puanlamalar yapıldı. Bu tür yarışmalarda amacımız sen daha iyisin ben daha iyiyim rekabeti değil. Mesleğe olan ilgiyi arttırmak ve yeni başlayanlara teşvik olmak istiyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Ödül Komisyonunda yer alan isimler şöyle, AGC Başkanı Semra Şener, AGC Söke Şube Başkanı Ali Esmer, Nazilli Şube Başkanı Metin Özden, Efeler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Söylevci, Gazeteci Tuncer Altıntaş, Gazeteci Atilla Dağistanlı, ADÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halim Esen, Gazetecilik Bölüm Başkanı Dr.Ögr. üyesi Hicabi Aslan, Dr. Öğr. Üyes i Mustafa Aslan, Arş. Gör. Ali Emre Dingil, Arş. Gör. Sumru Yıldırım, Arş. Gör. Samet Akveran.

 

Yarışma kapsamında 2017 yılının en iyi haberi, haber fotoğrafı, spor haberi, spor fotoğrafı, inceleme araştırma röportajı, köşe yazısı, sayfa tasarımı, internet haber sitesi, radyo programı, TV programı, AGC Teşvik ödülü ve AGC Özel ödülü verilecek. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu