• 12 Temmuz 2018, Perşembe 15:31

Zirvede 15 Temmuz Şehitlerini andılar

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde Paşa Yaylası’nın zirvesinde, "Zirvede Şehitlere Selam" etkinliği yapılarak, 15 Temmuz Şehitleri anıldı.

 

Aydın’da, 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Beraberlik günü kapsamında etkinlikler başladı. İlk olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’ndeki gençler, Paşa Yaylası’nda Türk bayrağı ve 15 Temmuz Destanı yazılı pankart açarak, "Zirvede Şehitlere Selam" etkinliğini gerçekleştirdi.

"MİNNETLE ANIYORUZ"

Zirvede olmaktan duydukları mutluluğu ifade eden Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Büyük Türk Milletinin yaptığı 15 Temmuz Destanı dolayısıyla Paşa Yaylası’nın zirvesindeyiz. Gençlerimizle birlikte bu 15 Temmuz Destanını Türk milletine unutturmamak adına buradayız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95’nci Kuruluş yıldönümü içerisinde her on yılda bir, 1960’ta, 1970’te, 1980’lerde, 1990’larda hatta en son 15 Temmuz 2016’da bu memlekete, bu millete darbeler yapıldı. Darbeler yapıldıktan sonra büyük Türk milleti 15 Temmuz 2016 tarihinde darbelere ‘dur’ dedi. Kendi destanıyla dur dedi. Büyük Türk milleti bir daha asla darbeler yaptırmayacaktır. Bin 600 rakımlı Paşa Yaylası’ndan, 15 Temmuz’da şehit düşen şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimizi minnetle anıyoruz. Büyük Türk milletine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

"DESTEK OLMALARINI BEKLİYORUZ"

Gençlik Merkezi Gönüllüsü Habibe Duygu ise, “Tüm Aydın gençleri adına 15 Temmuz şehitlerimizi anmak için Paşa Yaylası’nın zirvesindeyiz. Burada 15 Temmuz pankartımızı ve bayrağımızı açtık. Tüm şehitlerimizi anıyoruz. Onları asla unutmayacağız” şeklinde konuştu.

 

Diğer bir Gençlik Merkezi Gönüllüsü Fatih Aydın da, “ Bin 600 metre rakım var. Buradan ülkemizin gençlerine ve milletimize bu tür faaliyetlerde destek olmaları ve şehitlerimizi, gazilerimizi unutmamaları için örnek bir etkinlik gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. İnşallah ülkemiz böyle bir darbe girişimine bir daha görmez” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu