• 12 Ekim 2017, Perşembe 12:14

Bosnalı gitti, Çondur geldi

Adnan Bosnalı, Aydın Ticaret Borsası(ATB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etti. Bosnalı'dan boşalan göreve ise Fevzi Çondur seçildi.

Adnan Bosnalı, Aydın Ticaret Borsası(ATB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etti. Bosnalı'dan boşalan göreve ise Fevzi Çondur seçildi.

 

ATB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, 2009 yılından bu yana yürüten Adnan Bosnalı, 1 Ekim'de yapılması planlanan ATB seçiminde, tekrar aday olmayacağını açıklamıştı. Bosnalı'nın ATB yönetici ve personelleriyle vedalaşmasından kısa süre sonra toplanan Bakanlar Kurulu, Türkiye Oda ve Borsalar Birliği bünyesindeki tüm oda ve borsalarda, seçimleri Nisan 2018'e ertelenmişti. Seçimlerin 6 ay ertelenmesi üzerine Bosnalı, 2 dönemdir yaptığı ATB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etti. Bosnalı'nın istifasının ardından, toplanan ATB Yönetim Kurulu, kendi içinde yaptığı gizli oylama sonucunda, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fevzi Çondur'u Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçti. Çondur'dan boşalan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'na Cengiz Ülgen getirildi. Ülgen'in Sayman Üyeliği görevine ise Yakup Er, seçildi. Bosnalı'nın bıraktığı Yönetim Kurulu Üyeliği görevine ise yedeklerden Mustafa Akdam getirildi. Akdam, bu Yönetim Kurulu Toplantısı'na katılarak, Başkan, Başkan Yardımcısı ve Sayman Üye seçiminde oy kullandı. Bir diğer ATB Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Yıldız ise mevcut görevini korudu.

FEVZİ ÇONDUR KİMDİR?

ATB'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, 1980 yılında Aydın'ın Germencik İlçesi'nde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü'nü tamamlayan ve zeytinyağı ticaretini, mısır kurutmayı, pamuk-çırçırı meslek edinen Çondur, 2000 yılında ticari hayatına başladı. 2005 yılında yapılan borsa seçimlerinde, meclis üyeliğine seçilen Çondur, Meclis Başkan Vekilliği ve Hesapları İnceleme Komisyonu Üyeliği de yaptı. 2009 yılında gerçekleştirilen borsa seçimlerinde ise Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Çondur, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Borsa Laboratuvarı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 38/18 Güneşli