• 12 Ekim 2017, Perşembe 10:08

Dualarla açıldı

Germencik Belediyesi, Neşetiye Mahallesi’ndeki Neşetiye Mahallesi Kültür ve Taziye Evini dualarla açtı. Başkan Ümmet Akın, “Projelerimiz günü geçiştirecek değil, yılları geçiştirecek şekilde olmalı” dedi.

Germencik Belediyesi, Neşetiye Mahallesi’ndeki Neşetiye Mahallesi Kültür ve Taziye Evini dualarla açtı. Başkan Ümmet Akın, “Projelerimiz günü geçiştirecek değil, yılları geçiştirecek şekilde olmalı” dedi.

 

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, içerisinde taziye evi, yemekhane, tabip odası ve Kur’an Okuma Odası bulunan Neşetiye Mahallesi Kültür ve Taziye Evinin açılış törenine katıldı. Törene Başkan Akın’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Adem Toy, Kaymakam Ayhan Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Çiftçi, İlçe Müftüsü Recep Çalışkan, Neşetiye Mahalle Muhtarı İkram Gelmez ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

"BAKIŞ AÇISI DEĞİŞMELİ"

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, “Buradaki vatandaşlarımızın bakış açısını değiştirmek istiyoruz. Biraz daha vizyoner bakmanızın üstünde durmaya çalışıyoruz. Burayı yıkalım diye düşündüğümüz tesisi, kıymetli muhtarımız, azaları ve vatandaşlarımız birlikte belediyeye geldiklerinde yıkmak yerine güzelleştirilmesini istediklerini belirttiler. Bizler de olur verdik. Arkadaşlarımız bunu gerçekleştirdi. Biz bir şey yapmadık. Aslında burada öncü olan bizlere gelen vatandaşlarımız. Sizin fikriniz bu” dedi.

 

"BU YAPI ÖNCÜ OLSUN"

“Ben Neşetiyeli vatandaşlarımıza teşekkür ederim” diyen Akın, “iyi ki bize böyle bir talepte bulundunuz ve böyle bir yeri ilçemize kazandırdık. Biz köylerimize, mahallerimize sahip çıkmazsak biz millet olamayız. Biz bundan sonra yapıları bu hale götürmek istiyoruz. Bu yapı bir öncü olsun. Tadilatlar bu şekilde olursa herkes çok mutlu olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

"HAYIRLI OLSUN"

Akın, “Projelerimiz günü geçiştirecek değil, yılları geçiştirecek şekilde olmalı. Gencimizin de köylümüzün de hiçbir yere gitmesine gerek yok. Bundan sonra bulunduğumuz yerin kıymetini hep birlikte bilelim. Dün oturulmaz dediğimiz tesis ne güzel oldu, bugün açılışındayız. Herkese hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerine son verdi. Neşetiye Mahalle Muhtarı İkram Gelmez de tesisi mahalleye kazandırdığı için Başkan Ümmet Akın’a teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Recep Çalışkan hayrı duası okudu ve protokol üyelerinin kurdeleyi kesmesi ile Neşetiye Mahallesi Kültür ve Taziye Evi açıldı. Protokol üyelerinin Kültür ve Taziye Evini gezmesi ile program sona erdi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 38/18 Güneşli